Dostawcy portfeli kryptowalut wprowadzają obsługę tokenów BRC-20 

2023-06-26 / Tagi: portfel kryptowalut

Dostawcy portfeli kryptowalut wprowadzają obsługę tokenów BRC-20 

Pomimo spadku na rynku dostawcy portfeli kryptowalut wprowadzają obsługę tokenów BRC-20. Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą je między innymi przeglądać i przesyłać. Warto dodać, że obecnie jest w obiegu ponad 34 000 rodzajów tokenów BRC-20. 

Portfele kryptowalut ze wsparciem dla tokenów BRC-20 

21 czerwca dostawca portfeli samoobsługowych BitKeep ogłosił wsparcie dla tokenów BRC-20 emitowanych w sieci Bitcoin. Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą przeglądać, oceniać i przesyłać tokeny BRC-20 oraz tokeny NFT. Deweloperzy stwierdzili również, że swapy w portfelu BRC-20 mają pojawić się „w przyszłości”. 

Przypominamy, że w ubiegłym miesiącu giełda kryptowalut OKX także wprowadziła https://www.okx.com/cn/help-center/how-to-use-okx-wallet-to-participate-in-brc-20 obsługę aktywów BRC-20 za pośrednictwem aplikacji OKX Wallet. Co więcej, w ostatnim czasie wiele scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd kryptowalut również wdrożyło obsługę BRC-20. 

Chociaż ogólne perspektywy są optymistyczne, to Trust Wallet wciąż nie obsługuje tokenów BRC-20. Nie można ich przechowywać także w MetaMask. 

Kapitalizacja rynkowa BRC-20 

Jednak pomimo wprowadzania nowych funkcjonalności, aktualna kapitalizacja rynkowa tokenów BRC-20 wynosi 154,5 miliona dolarów. Stanowo to https://www.brc-20.io/ prawie 85% spadek w stosunku do rekordowego poziomu z maja, kiedy to miał szczyt szaleństwa związanego z memecoinami. Chociaż pierwotnie wsparcie było budowane przez zainteresowanie inwestorów biciem NFT BRC-20, zdecydowana większość kapitalizacji rynkowej tokenów BRC-20 składa się obecnie z memecoinów, takich jak WZRD, PIZA i PEPE

Nowy standard tokenów czy zabawny eksperyment? 

Firma BitKeep powiedziała, że BRC-20 to nowy standard tokenów, który wykorzystuje liczby porządkowe do tworzenia nowych aktywów opartych o Bitcoin. Przypominamy, że liczby porządkowe umożliwiają tworzenie wymiennych tokenów na Bitcoinie. Tymczasem Inskrypcje Bitcoin Ordinals umożliwiają użytkownikom tworzenie unikalnych zasobów cyfrowych w łańcuchu blokowym sieci. Razem tworzą standard tokena BRC-20, który umożliwia wdrażanie, wybijanie i przesyłanie aktywów Bitcoin. 

W przeciwieństwie do standardu tokenów ERC-20, tokeny BRC-20 nie mogą wykonywać złożonych funkcji i są ograniczone do trzech wyżej wymienionych funkcji. Protokół został stworzony przez użytkownika Twittera Domo 8 marca 2023 roku. Od tego czasu wdrożono 34 652 typów tokenów BRC-20. Dla porównania na Ethereum może znajdować się aż 400 milionów tokenów ERC-20. 

Co ciekawe, Domo osobiście stwierdził, że standard BRC-20 jest „bezwartościowy” i że użytkownicy nie powinni „marnować pieniędzy na masowe bicie” tego „zabawnego eksperymentu”. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.