Czy nadchodzi duże wycofanie Bitcoina? 

2023-12-21 / Tagi:

Czy nadchodzi duże wycofanie Bitcoina? 

Od początku grudnia rynki Bitcoinów pozostawały w trendzie bocznym lub notującym lekkie spadki. Jednak opór na poziomie 44 000 dolarów okazał się trudny do pokonania, a nowy poziom oporu o wartości 43 000 dolarów został dwukrotnie przetestowany i odrzucony. 

Bitcoin w połowie cyklu 

Eksperci wskazują, że szczyt w połowie cyklu to najwyższy punkt pomiędzy dwoma głównymi szczytowymi fazami notowań Bitcoina. Pojawiał się on we wszystkich poprzednich historycznych cyklach Bitcoina a po nim następowała znacząca korekta rynku. 

W 2019 r. szczyt w połowie cyklu pojawił się w czerwcu, kiedy ceny BTC osiągnęły poziom 13 000 dolarów. Jednak w marcu następnego roku w wyniku wydarzeń wywołanych pandemią jego notowania spadły do 4000 dolarów, po czym pod koniec 2021 r. osiągnęły nowy rekord wszechczasów. W środku cyklu spadek wyniósł około 70%. Warto przypomnieć, że w 2016 r. szczyt w połowie cyklu Bitcoina również przypadł na czerwiec, po czym nastąpiła korekta o 33% – wówczas rynki odbiły się i w 2017 r. weszły w fazę byka. 

Korekta może tym razem spowodować powrót cen Bitcoinów do około 24 000 dolarów, i będzie to miało miejsce zanim pojawią się jakiekolwiek oznaki ożywienia (jeśli historia się powtórzy). 

Rajd poprzedzający halving? 

Inwestor Bitcoin „Titan of Crypto” zgodził się ze wspomnianą wyżej teorią korekty, stwierdzając, że historycznie był to rajd poprzedzający halving. 

Pamiętajcie, że korekty są częścią każdej hossy – napisał na platformie X. 

Dodał także, że dla inwestorów są one po prostu szansą na zwiększenie średniego kosztu dolara. 

Jednak nie wszyscy są tak niedźwiedzi w swoich opiniach. Współzałożyciel MN Trading, Michaël van de Poppe, powiedział, że Bitcoin testował minima, ale nie przyjął płynności poniżej tej wartości. 

– W każdym razie wydaje się, że korekta się skończyła, a przed wprowadzeniem ETF prawdopodobnie przetestujemy 47-50 tys. dolarów – napisał w swoim komunikacie. 

Perspektywy cen BTC 

W momencie pisania tego tekstu kurs Bitcoina nieznacznie spadał i wynosił około 43 000 dolarów. Co istotne, aktywo to odrabiało straty po dziennym minimum na poziomie 41 837 dolarów, a w ciągu ostatnich siedmiu dni jego ceny wzrosły o 4%. 

Obszar 40 700 dolarów stanowił przez ostatni tydzień solidne wsparcie z oporem na poziomie 43 300 dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.