Czy cena Bitcoina może utknąć na poziomie 35 000 USD? 

2023-07-07 / Tagi:

Czy cena Bitcoina może utknąć na poziomie 35 000 USD? 

Analitycy ostrzegają, że cena Bitcoina będzie miała problemy z przekroczeniem poziomu 35 000 USD. Wskazuje na to między innymi to, że na giełdzie kryptowalut Binance pojawia się duży opór. Notowania BTC od kilku dni oscylują na poziomie około 30 000 USD. 

Bitcoin zbliża się do szczytu rajdu 

Ponieważ cena Bitcoina od kilku dni utrzymuje się na poziomie około 30 000 USD, narastają obawy  wiązane z tym, że większość zysków już się zmaterializowała. 

Firma handlowa QCP Capital w swojej najnowszej aktualizacji rynkowej z 5 lipca oznaczyła średni przedział 30 000 USD jako potencjalny punkt ochłodzenia dla rynku byka Bitcoin. Obszar między 35 000 a 40 000 USD jest obecnie szczególnie popularny wśród uczestników rynku, którzy chcą złapać lokalny szczyt, a QCP jest jednym z nich. 

– Taktycznie (krótkoterminowo), naszą ulubioną transakcją jest sprzedaż połączeń od 33 000 do 35 000 pod koniec września i wykorzystanie premii do zakupu 30 000 opcji sprzedaży – możemy przeczytać w komunikacie firmy QCP Capital. 

Firma QCP zwróciła także uwagę na nadchodzący opór dla wskaźnika zbieżności/rozbieżności średniej ruchomej (MACD) – zaprojektowanego do pomiaru siły ceny na danych poziomach podczas trendu rynkowego – na poziomie 35 000 USD. 

– Poziom 33-35 tys. to także miejsce, w którym widzimy opór klina, a MACD uderza w 3-letni opór trójkąta – dodano. 

Stabilizacja na rynku kryptowalut? 

Aktualizacja firmy odniosła się również do chłodniejszego otoczenia makroekonomicznego, które potencjalnie może oferować niewiele sygnałów zmienności dla rynków. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych pozostaje w jastrzębich nastrojach, a urzędnicy utrzymują, że w tym roku nastąpią dalsze podwyżki stóp procentowych. I to pomimo to, że inflacja wykazuje stałą tendencję spadkową. 

– Jeśli chodzi o makro, wygląda na to, że FED jest skazany na kolejną podwyżkę w tym miesiącu (chociaż jest to w dużej mierze wyceniane przez rynki), a inflacja prawdopodobnie utrzyma się na poziomie około 3-4% do końca roku, z pozytywnymi efektami bazy wynikającymi ze spadku cen ropy. kończący się w tym kwartale, a ceny czynszów o wysokiej częstotliwości ponownie powrócą. Oznacza to, że podczas gdy spadająca inflacja wzbudza emocje na rynku, dla FED z włączonym 2% celem inflacyjnym – jest blisko, ale prawdopodobnie wciąż niewystarczająco do obniżek stóp – wyjaśniono. 

Firma QCP dodała, że jeśli chodzi o główny katalizator siły ceny BTC w ciągu ostatniego miesiąca to może nim być potencjalne zatwierdzenie przez Stany Zjednoczone pierwszego funduszu giełdowego (ETF) opartego na Bitcoinach. 

Nadchodzi korekta ceny BTC? 

Także inni handlowcy podnosili możliwość nowej korekty ceny BTC. William Clemente, współzałożyciel Reflexivity Research, ujawnił dane pokazujące, że handlowcy kontraktami futures byli dalecy od powszechnie byczych nastrojów. 

Keith Alan, współzałożyciel monitorujących Resource Material Indicators, powiedział, że „spodziewa się wycofania”, ponieważ w księdze zamówień Binance pojawił się nowy blok oporu na poziomie 36 000 USD. 

– Nie jestem pewien, czy byki dojdą do 36 000 USD, ale ten rajd się jeszcze nie skończył. Mogę się mylić – skomentował Keith Alan. 

Dane z platformy Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że w chwili pisania tego tekstu handel BTC/USD zbliża się do 30 800 USD. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.