2022-09-15 / Tagi: gadżety
Producent pojazdów elektronicznych Tesla wprowadził ponownie do sprzedaży Cybergwizdek, który jest inspirowany futurystyczną serią Cybertruck. Co ciekawe chętni musieli zapłacić za niego kryptowalutą Dogecoin.
Według nowego katalogu produktów opublikowanego w środę, producent pojazdów elektronicznych Tesla wprowadza ponownie na rynek Cybergwizdek inspirowany futurystyczną serią Cybertruck.
– Zainspirowany Cybertruck, limitowana edycja Cyberwhistle to kolekcja premium wykonana ze stali nierdzewnej klasy medycznej z polerowanym wykończeniem. Gwizdek zawiera zintegrowaną funkcję mocowania, która zwiększa wszechstronność – możemy przeczytać w komunikacie firmy.
Co ciekawe, zapowiedź wielkiego powrotu gwizdka pojawiła się na koncie Elona Muska na Twitterze. Dyrektor generalny Tesli zrobił to jednak w swoim stylu Komunikat brzmiał: „Zagwiżdżcie sobie! Ale musicie zapłacić w Doge”.
Tesla wymaga, aby kupujący płacili tylko w Dogecoin ( DOGE ). Po wprowadzeniu gwizdka do sprzedaży jego cena wynosiła 1000 DOGE, czyli około 286 zł. Warto dodać, że podatki i koszty wysyłki były już wliczone w cenę DOGE. Podobnie jak za pierwszym razem i teraz Cyberwhistle Tesli szybko się wyprzedał – nie jest już dostępny w sklepie.
Co więcej, Tesla twierdzi, że Dogecoin jest jedyną kryptowalutą, którą obecnie akceptuje dla wybranych towarów. Podobnie jak w przypadku innych transakcji dotyczących zasobów cyfrowych, nieprawidłowe kwoty płatności lub typy zasobów wysłane na adres firmy nie zostaną cofnięte ani zwrócone. A użytkownicy potrzebują portfela Dogecoin, aby zapłacić za towary Tesli.
– Obowiązkiem nabywcy jest zapewnienie, że Dogecoin jest przekazywany dokładnie – dodano w komunikacie.
Przypominamy, że dyrektor generalny Tesli, już od dawna jest zwolennikiem waluty memowej. W ubiegłym roku stwierdził, że „Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin w płatnościach”. A w ślad za Teslą, SpaceX również zaczął akceptować Dogecoin, jako środek płatniczy za towary.
I mimo tego, że Elon Musk został w czerwcu pozwany na astronomiczną kwotę 258 miliardów dolarów za „zaangażowanie w piramidę kryptowalutową”, którą miało być promowanie Dogecoina wzmocnił on swoje poparcie dla tej cyfrowej waluty.
– Będę nadal wspierał Dogecoin – zapowiedział
Źródło: cointelegraph.com
Z pewnością płatność za nowy Cybergwizdek przemawia za tym, że Dogecoin wciąż należy do ulubionych kryptowalut przedsiębiorcy.
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.