Coinbase Wallet rezygnuje z obsługi XRP, BCH, XLM i ETC 

2022-12-01 / Tagi:

Coinbase Wallet rezygnuje z obsługi XRP, BCH, XLM i ETC 

Coinbase, największa giełda kryptowalut w USA, rezygnuje z obsługi Bitcoin Cash, XRP, Stellar Lumens i Ethereum Classic. Zrobiono to po tym, jak uznano, że użytkownicy tracą zainteresowanie tymi kryptowalutami – a co za tym idzie spada ich wykorzystanie.

Portfel Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że jej portfel przestanie obsługiwać XRP, BCH, XLM i ETC. Zgodnie z zapowiedziami ostateczny termin, do którego użytkownicy będą mogli przeglądać i przenosić swoje tokeny do innego dostawcy portfela to 23 stycznia. W kolejnym kroku będą oni musieli zaimportować swoje frazy odzyskiwania do nowego portfela i dopiero wówczas będą mogli korzystać ze swoich zasobów. 

Portfel Coinbase jest wstępnie skonfigurowany do pracy z następującymi sieciami: Arbitrum, Avalanche C-Chain, BNB Chain, Gnosis Chain, Fantom Opera, Optimism, Polygon, xDai i Solana. Ponadto obsługuje wszystkie sieci kompatybilne z Ethereum i maszynę wirtualną Ethereum (PVM).

Spadek zainteresowania kryptowalutami

Niegdyś jedna z 3 najlepszych kryptowalut w ekosystemie, XRP posiadała ogromną „armię” fanów. Jednak prawna walka Ripple z SEC doprowadziła większą część społeczności do porzucenia poprzedniego zaangażowania. Obecnie token ten zajmuje siódme miejsce na liście kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Warto dodać, że XRP był jednym z najbardziej obiecujących tokenów w ostatnich latach ze względu na szybkość przetwarzania płatności. Umożliwiał do 50 000 transakcji na sekundę na całym świecie, niezależnie od jej wielkości.

Chociaż w tej chwili społeczność XRP jest daleka od początkowego entuzjazmu, wciąż istnieje grupa zwolenników XRP wchodzących w interakcje w mediach społecznościowych. Można, zatem założyć, że jeśli Ripple wygra sprawę przeciwko SEC, token odzyska zarówno utraconą kapitalizację rynkową, jak i tysiące użytkowników i zagorzałych fanów.

Z kolei Stellar Lumens (XLM) został stworzony przez jednego ze współzałożycieli Ripple i obecnie jest numerem 25 na liście Coinmarketcap.

Bitcoin Cash to rozwidlenie Bitcoina powstałe po fiasku Porozumień Nowojorskich, gdzie górnicy i deweloperzy próbowali dojść do konsensusu co do implementacji Segwita i wielkości bloków. Niestety token, promowany głównie przez Rogera Vera, nie nabrał rozpędu i spadł na 26. miejsce na liście najcenniejszych kryptowalut.

Natomiast Ethereum Classic został stworzony po tym, jak łańcuch podzielił się na dwie części, aby poradzić sobie ze skutkami słynnego włamania do The DAO. Kryptowaluta ta zajmuje 23. Miejsce na liście Top 100 najcenniejszych kryptowalut.

Inwestorzy detaliczni wolą BTC od altcoinów

Z doniesień medialnych wynika, że inwestorzy detaliczni wciąż dużo inwestują w Bitcoin. Robią to pomimo wszystkich negatywnych wiadomości dotyczących rynku kryptowalut.

Bankructwo FTX i upadek Terra LUNA to najbardziej znaczące wydarzenia, które wpłynęły na całą branżę. Jednak Glassnode twierdzi, że portfele posiadające mniej niż 1 BTC dodały około 86,2 000 BTC do swoich zasobów od czasu upadku giełdy FTX. Był to najbardziej widoczny „szczytowy wzrost salda w historii”, osiągający ponad 1,21 miliona BTC – odpowiada to 6,3% krążącej podaży BTC.

Niska użyteczność kryptowalut usuniętych z Coinbase Wallet może, zatem wynikać z tego, że nowi i drobni inwestorzy stają się bardziej świadomi inwestowania swoich pieniędzy. Co przekłada się na to, że wolą unikać ryzykowania swoich pieniędzy na altcoiny lub monety memowe.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.