Coinbase uruchamia Coinbase International Exchange 

2023-05-05 / Tagi:

Coinbase uruchamia Coinbase International Exchange 

Giełda kryptowalut Coinbase 2 maja ogłosiła uruchomienie Coinbase International Exchange (CIE), nowej platformy instytucjonalnej przeznaczonej do handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. Nowe rozwiązanie dostępne jest dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych. 

Uruchomienie Coinbase International Exchange 

W ostatnim czasie branża kryptowalut w Stanach Zjednoczonych boryka się z licznymi wyzwaniami regulacyjnymi. W obliczu tych wydarzeń giełda Coinbase próbuje się rozwijać, dzięki globalnej platformie instrumentów pochodnych. 2 maja firma ogłosiła uruchomienie Coinbase International Exchange (CIE) – nowej platformy instytucjonalnej przeznaczonej do handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. 

Jak możemy przeczytać, CIE rozpoczęła działalność od oferowania bezterminowych kontraktów futures na BTC i ETH rozliczanych w USDC. Giełda kryptowalut podkreśliła, że nowe rozwiązania nie są obecnie dostępne dla klientów detalicznych. 

Działalność poza USA 

Z opublikowanych informacji wynika, że nowa międzynarodowa platforma kryptograficzna została uruchomiona przy wsparciu organów regulacyjnych na Bermudach. Warto przypomnieć, że Coinbase uzyskało licencję od Urzędu Monetarnego Bermudów (BMA) w kwietniu 2023 r. Licencja klasy F umożliwiła firmie prowadzenie giełdy aktywów cyfrowych i dostawcy giełdy instrumentów pochodnych aktywów cyfrowych, a także prowadzenie działań takich jak sprzedaż tokenów. Coinbase zauważyło wówczas, że otoczenie regulacyjne Bermudów znane jest z „wysokiego poziomu przejrzystości, zgodności i współpracy”. Pomimo niepowodzeń w branży, takich jak upadek giełdy kryptowalut FTX rząd tego kraju zapewnia, że jest otwarty na kryptowaluty. 

Trudności w obliczu wyzwań regulacyjnych 

Co ciekawe, wiadomość o uruchomieniu nowej platformy pojawiła się w momencie, gdy główny amerykański bank inwestycyjny Citigroup obniżył ocenę akcji Coinbase do neutralnego lub wysokiego ryzyka. Według analityka tej instytucji finansowej, Petera Christiansena, nieprzewidywalność regulacyjna w szerszym sektorze rynku kryptowalut niesie ze sobą zagrożenie dla Coinbase. Warto dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca akcje platformy spadły o ponad 20% – z najwyższego poziomu wynoszącego prawie 72 USD w kwietniu do 50 USD (1 maja). 

Pierwsze doniesienia o nadchodzącym uruchomieniu międzynarodowej platformy Coinbase pojawiły się zaledwie kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem, że giełda otrzymała zawiadomienie Wells od Amerykańskiego Departamentu Papierów Wartościowych i Komisji Giełdowej. W odpowiedzi 25 kwietnia Coinbase złożyło wniosek przeciwko SEC, prosząc regulatora o wyjaśnienie przepisów branżowych. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.