Coinbase przewiduje przedłużoną krypto-zimę dla altcoinów 

2022-12-22 / Tagi:

Coinbase przewiduje przedłużoną krypto-zimę dla altcoinów 

W raporcie dotyczącym perspektyw rynkowych Coinbase Institutional stwierdziło, że krypto- zima potrwa jeszcze długo. Firma nakreśliła ponure perspektywy dla altcoinów i zasugerowała, że w 2023 roku tylko dwa najlepsze aktywa kryptograficzne pozostaną popularne. 

Perspektywy rynku kryptowalut na 2023 rok 

W raporcie opublikowanym 20 grudnia, który dotyczył perspektyw rynkowych Coinbase Institutional stwierdziło, że krypto-zima potrwa jeszcze długo – szczególnie w przypadku altcoinów. Analitycy firmy spodziewają się, że wybór aktywów cyfrowych zmieni się w kierunku „nazw wyższej jakości”, takich jak Bitcoin i Ethereum. Opiera się to na kilku czynnikach, takich jak zrównoważona tokenomika, dojrzałość odpowiednich ekosystemów i względna płynność rynku. Eksperci nie byli pewni co do tego, czy altcoiny osiągną duży rozmach w przyszłym roku. 

– Uważamy, że delewarowanie w 2022 r. poważnie wpłynęło na gotowość inwestorów do gromadzenia altcoinów i pełne odzyskanie może zająć wiele miesięcy – możemy przeczytać w publikacji. 

Kryzys zaufania przedłuży trend spadkowy 

Rynki niedźwiedzi są zwykle długimi, przeciągającymi się transakcjami trwającymi co najmniej 18 miesięcy. Mając to na uwadze, rynki kryptowalut mogą konsolidować się na obecnych poziomach cen aż do drugiej połowy 2023 roku. Coinbase potwierdziło ten pogląd, stwierdzając, że kryzys zaufania przedłuży obecny cykl spadkowy „o co najmniej kilka kolejnych miesięcy”. Dało to niskie prawdopodobieństwo oddzielenia wydajności kryptowalut od tradycyjnych aktywów ryzyka w pierwszych kilku miesiącach 2023 roku. 

Za trwający kryzys płynności Coinbase obwinia również giełdę FTX. 

– Ograniczenia płynności mogą również zakłócić normalne operacje rynkowe w krótkim okresie, ponieważ wiele podmiotów instytucjonalnych liczy się z zablokowaniem aktywów w postępowaniu upadłościowym FTX – napisano w raporcie. 

Według firmy kryptowalutowymi beneficjentami będą tokeny i monety wyższej jakości, przede wszystkim Bitcoin i Ethereum. Jeśli chodzi o te dwa aktywa, w raporcie zauważono, że długoterminowi posiadacze BTC mieli 85% podaży w obiegu, a dominacja Ethereum, jako standardu branżowego dla inteligentnych kontraktów wciąż trwa. 

W raporcie stwierdzono również, że ruch w kierunku samodzielnej opieki i zdecentralizowanego finansowania będzie kontynuowany w następstwie upadku FTX i  Alameda. Jednak nowe regulacje i zabezpieczenia użytkowników zwiększą zaufanie inwestorów instytucjonalnych, co może ostatecznie oznaczać koniec zimy kryptowalut. 

Sytuacja na rynku kryptowalut 

W środę rynki aktywów cyfrowych zyskały około 2%, podnosząc całkowitą kapitalizację do 846 miliardów dolarów. Dynamika jest jednak nadal zmienna, z niewielkimi wzlotami i spadkami. W chwili pisania tego tekstu Bitcoin wzrósł o 1,7%, osiągając 16 867 USD. Z kolei Ethereum zyskało 2,2%, ponownie osiągając poziom 1200 USD. Według platformy CoinGecko większość altcoinów nieznacznie wzrosła w stosunku do wtorkowych poziomów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.