Circle uruchomił wersję beta portfela MPC dla Ethereum, Polygon, Avalanche

2023-08-11 / Tagi:

Circle uruchomił wersję beta portfela MPC dla Ethereum, Polygon, Avalanche

Emitent stablecoinów – firma Circle – uruchomiła wersję beta usługi portfela obliczeń wielostronnych (MPC). Nowe rozwiązanie i interfejs API umożliwiają programistom tworzenie portfeli dostosowanych do użytkowników.

Wersja beta portfela MPC

Zgodnie z ogłoszeniem z 8 sierpnia firma Circle wydała wersję beta usługi portfela obliczeń wielostronnych (MPC). Nowa usługa pozwoli twórcom aplikacji zdecentralizowanych finansów (DeFi), gier wideo Web3, usług e-commerce i innych aplikacji blockchain na tworzenie dostosowanych portfeli specjalnie dla ich użytkowników. Początkowo nowe rozwiązanie będzie dostępne na platformach Ethereum, Avalanche i Polygon

Warto dodać, że portfele MPC są zabezpieczane poprzez podział klucza prywatnego użytkownika na wiele fragmentów i dystrybucję ich przez zdecentralizowaną sieć. Jest to nowa technologia portfela, z której korzysta wielu programistów Web3. Dostęp do portfeli MPC można uzyskać za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji. Daje to „odczucie Web2”, które jest preferowane przez niektórych programistów i użytkowników.

Nowe możliwości dla programistów

Zgodnie z wyjaśnieniami Circle, nowa usługa pozwoli „wybrać najlepsze konfiguracje zabezpieczeń i kontroli portfela”. Na przykład niektórzy programiści mogą chcieć hostować własne węzły MPC, aby upewnić się, że nie są całkowicie zależne od Circle. Z kolei inni mogą chcieć wybrać prostszą metodę łączenia się z węzłami Circle. Deweloperzy mogą również „dzielić się obowiązkami związanymi z podpisywaniem transakcji z użytkownikami”, umożliwiając im odzyskanie kluczy, jeśli użytkownicy je zgubią, lub mogą sprawić, że produkt nie będzie nadzorować, wymagając od użytkowników podpisywania każdej transakcji.

Według współzałożyciela i dyrektora generalnego Circle, Jeremy’ego Allaire’a, nowa usługa jest niezbędna w promowaniu korzystania z USDC.

Programowalne portfele Circle są częścią nowego, podstawowego filaru naszej strategii rozwoju globalnej, powszechnej użyteczności i przyjmowania zasobów cyfrowych, takich jak USDC i publiczne płatności oparte na blockchainie. Ta nowa platforma stanowi pierwszy krok dla usług Circle Web3, ponieważ pracujemy nad złagodzeniem typowych problemów dla programistów – powiedział Jeremy Allaire.

Kontrowersje wokół portfeli MPC

Należy przypomnieć, że portfele MPC spotkały się z licznymi kontrowersjami, a szeroko stosowany most Multichain MPC został zhakowany 7 lipca. W efekcie tego wydarzenia inwestorzy utracili ponad 100 milionów dolarów. Zespół Multichain przyznał później, że wszystkie odłamki MPC były przechowywane na serwerze w chmurze pod kontrolą CEO.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.