Circle umożliwia przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche 

2023-04-27 / Tagi:

Circle umożliwia przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche 

Firma Circle uruchomiła protokół sieci głównej, który umożliwia użytkownikom przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche. Wcześniej użytkownicy Avalanche, którzy posiadali USDC na Ethereum, by przenieść tokeny musieli zdeponować swoje środki u partnera Circle lub użyć zewnętrznego mostu. 

Circle uruchamia protokół transferu USDC dla Ethereum i Avalanche 

Zgodnie z komunikatem z 26 kwietnia, zespół Circle uruchomił protokół sieci głównej, który umożliwia użytkownikom przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche. Dotychczas użytkownicy Avalanche, którzy posiadali USDC na Ethereum, musieli zdeponować swoje monety u partnera Circle lub użyć zewnętrznego mostu, aby przenieść swoje USDC z jednej sieci do drugiej. Wiele wskazuje na to, że nowy protokół Cross-Chain Transfer Protocol (CCTP) eliminuje potrzebę stosowania mostów USDC. 

Jak działa nowy protokół? 

13 kwietnia zespół Circle opublikował film, który pokazuje jak działa nowy protokół. W przeciwieństwie do tradycyjnego mostu, nie blokuje tokenów wysyłanych do jego kontraktu. Zamiast tego całkowicie je niszczy i wydaje nowe tokeny w sieci odbierającej. Użytkownicy mogą wymieniać te nowe tokeny bezpośrednio na depozyty bankowe, deponując tokeny w Circle lub u jej partnerów. 

W komunikacie możemy również przeczytać, że oczekuje, że CCTP rozwiąże problem „fragmentacji” w ekosystemie Web3. Obecnie w różnych sieciach krąży wiele nieoficjalnych wersji USDC, z których większość jest wynikiem łączenia tokenów w jednej sieci z drugą. Teraz, gdy istnieje oficjalny sposób przesyłania monet z jednej sieci do drugiej, Circle oczekuje, że te nieoficjalne kopie będą powoli zanikać. Dzięki temu token będzie mniej skomplikowany w użyciu. 

Zespół powiedział, że wiele największych protokołów międzyłańcuchowych już zobowiązało się do korzystania z CCTP w przyszłości, w tym Celer, Hyperlane, LayerZero, LI.FI, MetaMask czy Wormhole. 

Poprawa płynności i wydajności 

Joao Reginatto, wiceprezes Circle ds. produktu, ogłosił, że wierzy, że nowy protokół pomoże poprawić płynność i wydajność kapitału w zdecentralizowanych finansach. 

– Dzięki CCTP programiści mogą uprościć doświadczenia użytkowników, a ich użytkownicy mogą mieć pewność, że zawsze dokonują transakcji wysoce płynnymi, bezpiecznymi i zamiennymi aktywami w natywnym USDC – powiedział Joao Reginatto. 

USDC to stablecoin wspierany przez fiat, a emitowany przez Circle. Firma twierdzi, że każdy token USDC jest zabezpieczony w swoich rezerwach dolara za dolara. Użytkownicy mogą bić USDC, otwierając konto i wpłacając gotówkę w samym Circle lub u jednego z jego partnerów, takich jak giełda kryptowalut Coinbase. Gdy już to zrobią, mogą otrzymać monetę w kilku sieciach, w tym Ethereum, Avalanche, Stellar i Polkadot

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.