2023-04-27 / Tagi:
Firma Circle uruchomiła protokół sieci głównej, który umożliwia użytkownikom przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche. Wcześniej użytkownicy Avalanche, którzy posiadali USDC na Ethereum, by przenieść tokeny musieli zdeponować swoje środki u partnera Circle lub użyć zewnętrznego mostu.
Zgodnie z komunikatem z 26 kwietnia, zespół Circle uruchomił protokół sieci głównej, który umożliwia użytkownikom przesyłanie USDC między Ethereum i Avalanche. Dotychczas użytkownicy Avalanche, którzy posiadali USDC na Ethereum, musieli zdeponować swoje monety u partnera Circle lub użyć zewnętrznego mostu, aby przenieść swoje USDC z jednej sieci do drugiej. Wiele wskazuje na to, że nowy protokół Cross-Chain Transfer Protocol (CCTP) eliminuje potrzebę stosowania mostów USDC.
13 kwietnia zespół Circle opublikował film, który pokazuje jak działa nowy protokół. W przeciwieństwie do tradycyjnego mostu, nie blokuje tokenów wysyłanych do jego kontraktu. Zamiast tego całkowicie je niszczy i wydaje nowe tokeny w sieci odbierającej. Użytkownicy mogą wymieniać te nowe tokeny bezpośrednio na depozyty bankowe, deponując tokeny w Circle lub u jej partnerów.
W komunikacie możemy również przeczytać, że oczekuje, że CCTP rozwiąże problem „fragmentacji” w ekosystemie Web3. Obecnie w różnych sieciach krąży wiele nieoficjalnych wersji USDC, z których większość jest wynikiem łączenia tokenów w jednej sieci z drugą. Teraz, gdy istnieje oficjalny sposób przesyłania monet z jednej sieci do drugiej, Circle oczekuje, że te nieoficjalne kopie będą powoli zanikać. Dzięki temu token będzie mniej skomplikowany w użyciu.
Zespół powiedział, że wiele największych protokołów międzyłańcuchowych już zobowiązało się do korzystania z CCTP w przyszłości, w tym Celer, Hyperlane, LayerZero, LI.FI, MetaMask czy Wormhole.
Joao Reginatto, wiceprezes Circle ds. produktu, ogłosił, że wierzy, że nowy protokół pomoże poprawić płynność i wydajność kapitału w zdecentralizowanych finansach.
– Dzięki CCTP programiści mogą uprościć doświadczenia użytkowników, a ich użytkownicy mogą mieć pewność, że zawsze dokonują transakcji wysoce płynnymi, bezpiecznymi i zamiennymi aktywami w natywnym USDC – powiedział Joao Reginatto.
USDC to stablecoin wspierany przez fiat, a emitowany przez Circle. Firma twierdzi, że każdy token USDC jest zabezpieczony w swoich rezerwach dolara za dolara. Użytkownicy mogą bić USDC, otwierając konto i wpłacając gotówkę w samym Circle lub u jednego z jego partnerów, takich jak giełda kryptowalut Coinbase. Gdy już to zrobią, mogą otrzymać monetę w kilku sieciach, w tym Ethereum, Avalanche, Stellar i Polkadot.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.