Cena Chainlink (LINK) wzrosła do najwyższego poziomu od 2 lat

2024-02-09 / Tagi:

Cena Chainlink (LINK) wzrosła do najwyższego poziomu od 2 lat

Od końca stycznia token LINK Chainlink wzrósł o 38%, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła 10 miliardów dolarów. Nastąpiło to, gdy w ciągu ostatnich kilku dni kryptowalutowe wieloryby zgromadziły tokeny o wartości ponad 50 milionów dolarów. 

Wieloryb przenosi miliony w tokenach LINK 

Dane z wykresów platformy Glassnode wskazują, że od 1 lutego na platformy handlu kryptowalutami napłynęły tokeny LINK o wartości około 75 milionów dolarów, co spowodowało wzrost salda wymiany do około 120 milionów tokenów. 

Co ciekawe, według platformy Lookonchain tajemniczy wieloryb gromadzi ostatnio Chainlink (LINK). Niezidentyfikowany podmiot, potencjalnie gracz instytucjonalny, za pomocą 49 nowych portfeli wypłacił z giełdy kryptowalut Binance 2,7 mln tokenów LINK. 

W ciągu ostatnich dziesięciu dni jeden z portfeli wieloryba przesłał z giełdy tokeny LINK o wartości ponad 9 milionów dolarów. Lookonchain ujawnia, że portfele te zawierają różne ilości LINK – od 230 000 do 3,5 miliona dolarów każdy. 

Nagły wzrost tokenów LINK 

Platforma Santiment sugeruje, że to nagły wzrost cen starych tokenów LINK przyczynił się do niedawnych ruchów cenowych. Wzrost ceny LINK zbiegł się ze znacznym ruchem w górę jego otwartych pozycji (OI) na rynku instrumentów pochodnych. Na dzień 6 lutego łączna wartość pozostających do spłaty kontraktów na instrumenty pochodne dla LINK osiągnęła rekordową wysokość 592,29 mln dolarów. 

Co więcej, stopa finansowania LINK pozostaje dodatnia, co wskazuje na bycze nastroje na rynku i wyższy popyt na długie pozycje. Traderzy, dzięki wzrostowi liczby otwartych transakcji LINK w coraz większym stopniu wykorzystują swoje pozycje do zapisywania pozycji długich. Chociaż strategia ta może potencjalnie zwiększyć zyski, stwarza również zwiększone ryzyko likwidacji w przypadku potencjalnego pogorszenia koniunktury. 

Zwiększona adopcja Chainlink 

Warto zauważyć, że wśród tej dynamiki rynkowej nastąpił znaczny wzrost zastosowania technologii Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) firmy Chainlink, która jest wykorzystywana do tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym (RWA). W grudniu ubiegłego roku sieć ogłosiła zamiar wypełnienia luki między tradycyjnymi finansami a technologią blockchain za pośrednictwem RWA. Podkreślano wówczas, że do 2030 roku sektor ten będzie stanowić szansę biznesową o wartości 16 bilionów dolarów. W związku z tym sieć aktywnie nawiązała współpracę z różnymi tradycyjnymi firmami, w tym z Society for Worldwide Interbank Transfers (SWIFT), południowokoreańskim gigantem gier Wemade i New Zealand Banking Group. Ponadto Chainlink osiągnął godną uwagi integrację z projektami blockchain, takimi jak stablecoin USDC Base i Circle

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.