Cash App dodaje obsługę za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network

2022-10-26 / Tagi:

Cash App dodaje obsługę za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network

Cash App, aplikacja oferująca usługę płatności mobilnych, dodała do swojej oferty obsługę transakcji za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network. Nowa funkcja pozwala użytkownikom narzędzia wysyłać i odbierać Bitcoiny na bardziej wydajnym protokole warstwy 2. 

Obsługa transakcji za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network 

Według nowej strony dodanej do sekcji wsparcia 25 października, Cash App – aplikacja do przetwarzania płatności telefonem komórkowym stworzona przez Block Inc. – dodała do swojej oferty obsługę transakcji za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network. Nowa funkcja pozwala użytkownikom Cash App wysyłać i odbierać Bitcoiny na dużo szybszym oraz bardziej wydajnym protokole warstwy 2. Lightning jest idealny do małych transakcji, z niemal natychmiastowym przetwarzaniem w porównaniu z czasem wymaganym w łańcuchu bloków Bitcoin

Rozwój aplikacji Cash App 

Warto dodać, że Cash App wspierał już transakcje Bitcoin w sieci Lightning Network, jednak w minimalnym zakresie – użytkownicy ograniczali się do płacenia za faktury poprzez skanowanie kodów QR Lightning. Teraz wszystkie transakcje Cash App obejmujące kody QR będą domyślnie wykonywane przez Lightning, chyba że określono inaczej. Ta nowa funkcja ma limit transakcji w wysokości 999 USD i jest dostępna tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, z wyłączeniem mieszkańców stanu Nowy Jork. 

Aplikacja po raz pierwszy wdrożyła handel BTC w 2018 roku i wkrótce stała się niezwykle popularnym narzędziem w USA i Wielkiej Brytanii wykorzystywanym do transakcji Bitcoin. W zeszłym roku aż 81% przychodów Cash App o wartości 12,3 miliarda dolarów pochodziło z BTC. Co więcej, aplikacja ma ponad 44 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie. 

Płatności w Bitcoin 

Użytkownicy Cash App mogą wpłacać Bitcoiny o wartości 10 000 USD co siedem dni, otrzymują wówczas formularz podatkowy do celów księgowych w aplikacji. Możliwe jest również automatyczne zainwestowanie części lub całości swojego bezpośredniego depozytu w Bitcoin za pomocą funkcji „Zapłacone w Bitcoin” i to bez żadnych dodatkowych kosztów. W przeciwnym razie zwykłe opłaty transakcyjne wynoszą zwykle około 2%. 

Jak wcześniej informował portal Cointelegraph, sieć Lightning Network ma obecnie około 87 000 kanałów płatności i 4570 BTC zablokowanych. Jednak adopcja jest nieco powolna, a liczba monet na Lightning stanowi niewielki ułamek z 19 milionów BTC znajdujących się w tej chwili w obiegu.  

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.