Cardano uruchomił EVM Sidechain w swojej sieci testowej 

2022-06-15 / Tagi:

Cardano uruchomił EVM Sidechain w swojej sieci testowej 

Cardano (ADA) przeciwstawia się ogólnemu trendowi na rynku kryptowalut i wczoraj wzrósł o ponad 8%. Wzrost ceny jest związany z wdrożeniem przez Cardano  ańcucha bocznego Ethereum (EVM) w jego sieci testowej. 

Cardano wdrożył EVM Sidechain 

Firma stojąca za ekosystemem Cardano – Input Output – ogłosiła uruchomienie alfa łańcucha bocznego Ethereum Virtual Machine (EVM) w sieci testowej. Jednak blockchain warstwy pierwszej nie określił, czy taka kompatybilność z EVM zostanie pewnego dnia wdrożona bezpośrednio w sieci głównej. 

Z publikacji na Twitterze wynika, że inicjatywa umożliwi programistom tworzenie aplikacji opartych na Solidity w sieci Cardano, co oznacza, że dApps opracowane na Ethereum można bezproblemowo przenieść do Cardano. 

Interoperacyjność to przyszłość 

Eric Czuleger, starszy redaktor ds. treści w Input Output Global (IOG), powiedział , że społeczność wierzy w „interoperacyjną przyszłość”, która pozwoli różnym łańcuchom bloków komunikować się ze sobą. Jeśli chodzi o najnowsze wdrożenie łańcucha bocznego EVM, Czuleger postrzegał to jako okazję do włączenia nowych użytkowników spoza społeczności Cardano, bez „dodawania dodatkowej złożoności do sieci głównej”. 

Rosnąca liczba blockchainów warstwy pierwszej sprawiła, że kwestia komunikacji między łańcuchami jest szczególnie istotna. EVM to zdecentralizowany silnik obliczeniowy, który umożliwia interakcję między inteligentnymi kontraktami z wielu źródeł. Oprócz Cardano, główni konkurenci Ethereum, tacy jak Fantom, Avalanche i BSC, mają obecnie swoje sieci kompatybilne z EVM. 

Niższe opłaty i krótszy czas rozliczeń 

W poście na blogu zatytułowanym „Interoperacyjność jest kluczem do rozwoju blockchain”, opublikowanym na kilka tygodni przed premierą, stwierdzono, że Sidechain umożliwi również programistom tworzenie tokenów zgodnych z ERC-20, ponieważ użytkownicy będą mogli czerpać korzyści z niższych opłat i krótszych czasów rozliczeń. 

Wspomniano również, że Milkomeda, protokół łańcucha bocznego obsługujący Cardano, umożliwia również wdrażanie inteligentnych kontraktów zgodnych z EVM na łańcuchu bocznym C1 połączonym z głównym łańcuchem Cardano. Zgodnie z zapowiedziami łańcuch boczny ma na celu rozszerzenie interoperacyjności między Cardano i innymi blockchainami, takimi jak Solana, do końca tego roku. 

Źródło: coinjournal.net  

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.