Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Cardano uruchomił EVM Sidechain w swojej sieci testowej 

2022-06-15 / Tagi:

Cardano uruchomił EVM Sidechain w swojej sieci testowej 

Cardano (ADA) przeciwstawia się ogólnemu trendowi na rynku kryptowalut i wczoraj wzrósł o ponad 8%. Wzrost ceny jest związany z wdrożeniem przez Cardano  ańcucha bocznego Ethereum (EVM) w jego sieci testowej. 

Cardano wdrożył EVM Sidechain 

Firma stojąca za ekosystemem Cardano – Input Output – ogłosiła uruchomienie alfa łańcucha bocznego Ethereum Virtual Machine (EVM) w sieci testowej. Jednak blockchain warstwy pierwszej nie określił, czy taka kompatybilność z EVM zostanie pewnego dnia wdrożona bezpośrednio w sieci głównej. 

Z publikacji na Twitterze wynika, że inicjatywa umożliwi programistom tworzenie aplikacji opartych na Solidity w sieci Cardano, co oznacza, że dApps opracowane na Ethereum można bezproblemowo przenieść do Cardano. 

Interoperacyjność to przyszłość 

Eric Czuleger, starszy redaktor ds. treści w Input Output Global (IOG), powiedział , że społeczność wierzy w „interoperacyjną przyszłość”, która pozwoli różnym łańcuchom bloków komunikować się ze sobą. Jeśli chodzi o najnowsze wdrożenie łańcucha bocznego EVM, Czuleger postrzegał to jako okazję do włączenia nowych użytkowników spoza społeczności Cardano, bez „dodawania dodatkowej złożoności do sieci głównej”. 

Rosnąca liczba blockchainów warstwy pierwszej sprawiła, że kwestia komunikacji między łańcuchami jest szczególnie istotna. EVM to zdecentralizowany silnik obliczeniowy, który umożliwia interakcję między inteligentnymi kontraktami z wielu źródeł. Oprócz Cardano, główni konkurenci Ethereum, tacy jak Fantom, Avalanche i BSC, mają obecnie swoje sieci kompatybilne z EVM. 

Niższe opłaty i krótszy czas rozliczeń 

W poście na blogu zatytułowanym „Interoperacyjność jest kluczem do rozwoju blockchain”, opublikowanym na kilka tygodni przed premierą, stwierdzono, że Sidechain umożliwi również programistom tworzenie tokenów zgodnych z ERC-20, ponieważ użytkownicy będą mogli czerpać korzyści z niższych opłat i krótszych czasów rozliczeń. 

Wspomniano również, że Milkomeda, protokół łańcucha bocznego obsługujący Cardano, umożliwia również wdrażanie inteligentnych kontraktów zgodnych z EVM na łańcuchu bocznym C1 połączonym z głównym łańcuchem Cardano. Zgodnie z zapowiedziami łańcuch boczny ma na celu rozszerzenie interoperacyjności między Cardano i innymi blockchainami, takimi jak Solana, do końca tego roku. 

Źródło: coinjournal.net  

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.