Byki Ethereum mogą przejąć kontrolę nad rynkiem 

2023-09-27 / Tagi:

Byki Ethereum mogą przejąć kontrolę nad rynkiem 

Rynek kryptowalut był świadkiem ponownego wzrostu aktywności zakupowej, co u niektórych wywołało ulgę. Ethereum również doświadczyło nagłego odejścia od poprzedniej ścieżki korekcyjnej – jego cena wzrosła do 1635 dolarów. Jednak za tym byczym zwrotem może kryć się coś więcej. 

Byki Ethereum przejmują kontrolę nad rynkiem 

Z najnowszej analizy przeprowadzonej przez platformę CryptoQuant wynika, że byki Ethereum mogą przejąć kontrolę nad rynkiem. Przemawia za tym wskaźnik CryptoQuant „Taker Buy Sell Ratio”. Parametr ten w połączeniu z 30-dniową prostą średnią ruchomą to narzędzie ściśle śledzące dynamikę cen Ethereum. Wskaźnik pozwala ocenić, czy kupujący lub sprzedający wykazują większą agresję w realizacji swoich zamówień. Wartości dodatnie zazwyczaj sygnalizują zwyżkowe nastroje, natomiast wartości ujemne są uważane za wskaźniki niedźwiedzi. 

W ostatnich tygodniach Ether znajdował się w trendzie spadkowym. Ten największy na świecie altcoin spotkał się z wielokrotnymi odrzuceniami w okolicach progu oporu wynoszącego 2000 dolarów. Co więcej, przez ostatnie kilka miesięcy wskaźnik ten utrzymywał się na ujemnym poziomie, co wskazuje na utrzymujące się niedźwiedzie nastroje na rynku kontraktów terminowych. 

Odejście od ścieżki korekcyjnej 

Jednak pomimo niedźwiedzich nastrojów nastąpiła dosyć duża zmiana we wskaźniku, który gwałtownie wzrósł zbliżając się do neutralnej linii 0. Gwałtowny wzrost wskazuje na potencjalną zmianę nastrojów na rynku, sugerując bardziej bycze nastawienie. 

Według platformy CryptoQuant, jeśli wskaźnik utrzyma się w trendzie wzrostowym i przekroczy terytorium dodatnie, może to sygnalizować nadejście nowej fazy charakteryzującej się byczymi ruchami cen. W tym przypadku cena Ether może doświadczyć wzrostu, potencjalnie zmierzając do wyższych poziomów oporu. 

Historyczna kapitulacja 

Wartość Ether spadła o 65% od najwyższego poziomu w historii w 2021 r. Niektórzy posiadacze tokena mogli doświadczać zwiększonych trudności ze względu na „oznaki kapitulacji” w obliczu najniższych wartości od sześciu miesięcy. Co ciekawe, zdarzenia kapitulacyjne często poprzedzają odbicie cen, co jest zgodne z opinią wielu ekspertów w dziedzinie teorii cykli rynkowych. Najnowsza analiza platformy Santiment nazwała tę obecną sytuację „historyczną anomalią”, która może służyć jako znaczący „sygnał kapitulacji”, potencjalnie otwierając drogę do ożywienia cen w najbliższej przyszłości. Pogląd ten jest zgodny z koncepcją, że cena Ethereum może wkrótce odnotować wzrost. Szczególnie, że wielu posiadaczy mogło być zmuszonych do poniesienia strat, co potencjalnie oznaczało koniec cyklu rynkowego. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.