Bitcoin zanotował najlepszy styczeń od 10 lat 

2023-02-03 / Tagi:

Bitcoin zanotował najlepszy styczeń od 10 lat 

Rok 2022 był bardzo trudny dla Bitcoina. Jednak pomimo wciąż negatywny prognoz na ten rok, kryptowaluta ta udowodniła wszystkim krytykom, że byli w błędzie. W styczniu Bitcoin zwiększył swoją wartość o prawie 40% i był to najlepszy styczeń dla tego aktywa od 2013 roku. 

Zawirowania na rynku kryptowalut 

Pod względem ruchów cenowych rok 2022 okazał się jednym z najgorszych okresów dla Bitcoina. Jednak z uwagi na masowe załamania ostatnie miesiące były trudne dla całej branży. Wszystko zaczęło się w połowie roku od upadku ekosystemu Terra, w efekcie czego nastąpiły liczne zgłoszenia upadłości firm z ekspozycją na LUNA i UST. Gdy sektor w końcu zaczął się odradzać doszło do upadku giełdy FTX, co ostatecznie spektakularnie wpłynęło na cały rynek kryptowalut. 

W ubiegłym roku Bitcoin, po raz pierwszy od około dwóch lat spadł on poniżej 16 000 USD. Dla porównania, 1 stycznia 2022 r. kosztował ponad 46 000 USD. W związku z tym zakończył ubiegły rok spadkiem o 65%, mimo że pod koniec 2022 roku nieco odrobił swoje straty. 

Bitcoin odrabia straty 

Pierwszy tydzień nowego roku nie przyniósł wielkich zmian – BTC notował swoją wartość poniżej 17 000 USD. Jednak aktywo to ostatecznie przekroczyło tę upragnioną linię 9 stycznia i od tego czasu zaczęło odrabiać straty. W efekcie wzrósł dwucyfrowo i w miniony weekend osiągnął najwyższy poziom od 5 miesięcy wynoszący 24 000 USD. Pomimo utraty pewnej wartości w ciągu następnych dwóch dni, Bitcoin zdołał zamknąć miesiąc na poziomie około 23 000 USD – według CoinGlass był to wzrost o 39,66%. 

To sprawiło, że styczeń przyniósł najlepsze wyniki Bitcoina od 2013 r., kiedy to gwałtownie wzrósł o 44%. Ogólnie rzecz biorąc, ostatni styczeń był najlepszym miesiącem dla BTC od października 2021 r. (39,93%). 

Jakie są prognozy dla ceny Bitcoina

Jak będą wyglądały notowania Bitcoina w lutym? Co mówi historia o wynikach BTC? Odkąd platforma CoinGlass prowadzi rejestry (czyli od 2013) roku miesiąc ten był zazwyczaj bardzo pozytywny dla tej kryptowaluty. Dane pokazują, że luty 2013r. był najlepszy dla BTC – kryptowaluta osiągnęła wówczas wzrost cen o 61,77%. Z kolei w 2021 roku wzrost wynosił 36,78%. Tylko w 2014 (-31,03%) i 2020 (-8,6%) Bitcoin zakończył miesiąc z niższą wyceną niż w niego wszedł. 

Prognozy na ten rok są bardzo zróżnicowane – wielu zwolenników BTC przewiduje ogromne wzrosty cen, a krytycy kolejny niedźwiedzi rok. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.