Bitcoin notuje najniższy w historii miesięczny wskaźnik RSI 

2022-06-14 / Tagi:

Bitcoin notuje najniższy w historii miesięczny wskaźnik RSI 

W ciągu ostatnich kilku dni na rynku kryptowalut doszło do dużych spadków, a cena Bitcoina spadła do poziomów niespotykanych od grudnia 2020 roku. Dane wskazują, że miesięczny wskaźnik siły względnej (RSI) BTC osiągnął najniższy punkt w historii. 

Najniższy wskaźnik RSI Bitcoina 

Popularny analityk BTC i twórca modelu Bitcoin Stock-to-Flow (S2F), PlanB, podtrzymał obecne niedźwiedzie nastroje, podkreślając, że miesięczny wskaźnik RSI BTC jest najniższy w historii. 

Ostatni rekordowo niski wskaźnik RSI został odnotowany w styczniu 2019 r. na poziomie 43,9, kiedy ta flagowa kryptowaluta była notowana na poziomie 34 000 USD. Kolejne znaczące historyczne dno zostało zarejestrowane w styczniu 2015 r., kiedy Bitcoin został wyceniony na 210 USD, a miesięczny RSI wynosił 44,6. 

Czym jest wskaźnik RSI? 

Relative Strength Indicator  (RSI) jest wskaźnikiem impetu rynku, stosowanym w analizie technicznej. Bada on wielkość ostatnich zmian cen w celu analizy warunków wykupienia lub wyprzedania aktywów. Warto podkreślić, że innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę po ostatnim spadku ceny Bitcoina, jest liczba adresów osiągających zyski ze swoich pozycji w BTC. Dane IntoTheBlock wskazują , że przy cenach nieco poniżej 24 000 USD, tylko 46,58% adresów, które przechowują BTC jest na plusie. 

Kapitalizacja rynku kryptowalut 

W związku ze spadkami, kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadła poniżej 1 biliona dolarów, a BTC i altcoiny zanotowały wielomiesięczne minima. W chwili pisania tego tekstu Bitcoin był notowany po ok. 23 456 USD – oznacza to spadek o ok. 22% w skali tygodnia i 13,3% w ciągu 24 h. 

Co ważne, eksperci rynkowi przewidują, że aktywa mogą osiągnąć dołki poniżej 20 000 USD. Istnieje jednak ogólny konsensus rynkowy, że Bitcoin rozpocznie hossę po obecnym spadku. I mimo tego, że większość rynku kryptowalut nadal świeci na czerwono BTC utrzymał swoją dominację na poziomie 44,56%. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.