Bitcoin rejestruje bezprecedensowe 703 000 transakcji w ciągu jednego dnia 

2023-09-27 / Tagi:

Bitcoin rejestruje bezprecedensowe 703 000 transakcji w ciągu jednego dnia 

W ubiegłym tygodniu Bitcoin odnotował niezwykły wzrost wolumenu transakcji, zbiegający się z łagodnym wzrostem jego ceny, która wyłamała się z ograniczonej trajektorii. Wiele przemawia za tym, że BTC wzrósł powyżej przedziału cenowego 27 000 dolarów, napędzany działaniami w łańcuchu. 

Wzrost liczby transakcji Bitcoin 

W zeszłym tygodniu Bitcoin odnotował niezwykły wzrost wolumenu transakcji, zbiegający się z łagodnym wzrostem jego ceny, która wyłamała się z ograniczonej trajektorii. Według ostatnich danych platformy IntoTheBlock liczba zgłoszonych transakcji Bitcoinem wzrosła do prawie 703 000. Stanowi to największą liczbę odnotowaną nie tylko w 2023 roku, ale także najwyższy wolumen transakcji od prawie dwóch lat. 

Warto zauważyć, że cena Bitcoina wzrosła powyżej przedziału cenowego 27 000 dolarów, napędzany działaniami w łańcuchu – w tym właśnie wzrostem liczby transakcji. 

Wzrost liczby aktywnych adresów 

Co ciekawe, w sieci odnotowano również wzrost dziennej liczby aktywnych adresów. Dane z platformy Bitinforcharts ujawniły, że dzienna liczba aktywnych adresów osiągnęła najwyższy poziom od wielu miesięcy. Wzrosły one z poziomu 754 000 notowanych dwa lata temu do aż 1,08 miliona 15 września. Warto zauważyć, że dzień wcześniej Ethereum na krótko przewyższyło Bitcoin pod względem dziennej liczby aktywnych adresów. 

Ostatecznie pomimo obecnego wzrostu aktywności w łańcuchu BTC, wolumen obrotu Bitcoinem utrzymuje się na stosunkowo stałym poziomie. 

Czy czeka nas bycze ożywienie? 

Powyższa obserwacja trendu może potencjalnie wskazywać, że wzmożona aktywność w łańcuchu ostatecznie nie przełożyła się na istotne działania handlowe. Co więcej, rosnący odpływ BTC z giełd kryptowalut wskazuje na rosnącą tendencję do utrzymywania i potencjalnego dokonywania długoterminowych inwestycji w Bitcoin na rynku w tym okresie. Jednak łagodna aprecjacja cen może oznaczać bardzo potrzebne bycze ożywienie dla tej flagowej kryptowaluty. Tym bardziej, że w połowie przyszłego roku przewidywany jest halving Bitcoina. 

Przypomnijmy, że według eksperta rynkowego i współzałożyciela popularnej platformy analitycznej Glassnode niedawna zmienność ceny Bitcoina wynikała z publikacji amerykańskiego indeksu cen towarów i usług konsumenckich oraz że przed nami ważne poziomy, z których najbardziej nieuchronny jest 27 000 dolarów. Niemniej jednak zapowiedział, że 30 000 dolarów wydaje się najbardziej prawdopodobną drogą dla BTC. Czy czeka nas, zatem bycze ożywienie? 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.