Bitcoin powrócił do poziomu oporu wynoszącego 31 000 USD 

2023-10-24 / Tagi:

Bitcoin powrócił do poziomu oporu wynoszącego 31 000 USD 

Ostatni weekend był ważny dla rynków kryptowalut – cena BTC gwałtownie wzrosła do nowego wielomiesięcznego szczytu na poziomie około 31 000 dolarów. Co więcej, posunięcie to podniosło całkowitą kapitalizację rynkową do 1,19 biliona dolarów. 

Solidne cotygodniowe zamknięcie Bitcoina 

Podczas poniedziałkowej porannej sesji azjatyckiej cena Bitcoina zbliżyła się do 31 000 dolarów. To najwyższy poziom od połowy lipca. Co ciekawe, w 2023 r. cena tego aktywa przekroczyła ten poziom po raz czwarty. Analitycy zaobserwowali zwyżkowe zamknięcie tygodniowej świecy, niwelując wszystkie straty z ostatnich dwóch miesięcy. 

Co więcej, dominacja BTC wynosi ponad 52% i jest najwyższa od kwietnia 2021 r. Analityk „CrediBULL Crypto” powiedział, że Bitcoinjest o krok od masowego wybicia, a dominacja znacznie wzrasta, zanim powróci do trendu spadkowego”. 

Bitcoin przyćmiony przez altcoiny 

Zysk Bitcoina o 11% w ciągu ostatniego tygodnia sprawił, że ogromna inwestycja MicroStrategy o wartości 4,6 miliarda dolarów okazała się korzystna. Niemniej jednak inwestorzy zidentyfikowali formację, która jeśli się sprawdzi może doprowadzić do kolejnych spadków. 

Ostatecznie jednak 2% dzienny zysk Bitcoina został przyćmiony przez dwucyfrowe pompy w przypadku kilku altcoinów. 

5 z 10 000 altów, które obecnie pompują, nie jest normą, są wyjątkiem – i dlatego też ledwo zmniejszyły dominację BTC – skomentował „CrediBULL Crypto”. 

Altcoiny notują wzrosty 

W ciągu ostatnich godzin LINK firmy Chainlink zarobił aż 17%, osiągając w momencie przygotowywania tego tekstu poziom 10,74 USD. Wartość tego aktywa w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o 44%, co sprawia, że jest obecnie najlepiej radzącym sobie altcoinem. Warto dodać, że LINK przełamał opór na poziomie około 8 dolarów, osiągając najwyższą cenę od maja 2022 r., kiedy to zawalił się ekosystem Terra/Luna

AAVE również traci 11% w ciągu ostatniego dnia, osiągając w momencie pisania tego tekstu poziom 78,90 USD. Jednak powrócił do poziomów oporu z 2023 r., które ostatnio zostały uderzone i odrzucone w połowie lipca. Fantom (FTM) również zyskał w ciągu dnia 11%, osiągając 0,221 USD. To najwyższa cena od czasu giełdowego wysypu z połowy sierpnia. Wartość Polygon (MATIC) wzrosła o 9%, osiągając w momencie pisania tego tekstu najwyższy poziom od dziesięciu tygodni wynoszący 0,621 USD. Tymczasem Aptos (APT) zyskał podobną kwotę w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 6,20 dolara – to najwięcej od połowy sierpnia. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.