Bitcoin osiągnął nowy szczyt w 2023 roku 

2023-02-22 / Tagi:

Bitcoin osiągnął nowy szczyt w 2023 roku 

Pomimo przeciwności makroekonomicznych i represji regulacyjnych dotyczących kryptowalut, Bitcoin zanotował nowe maksimum w 2023 roku. Warto zauważyć, że gwałtowny wzrost ceny Bitcoina mogliśmy obserwować przez większą część stycznia. 

Cena Bitcoina osiąga 25 000 USD 

Cena Bitcoina (BTC) zanotowała nowy szczyt w 2023 roku osiągając poziom 25 000 USD. Według danych portalu CoinGecko ostatni raz cena Bitcoina oscylowała wokół tej wartości w połowie czerwca 2022 roku. Skok ten następuje po gwałtownym wzroście ceny tej kryptowaluty, który mogliśmy obserwować przez większą część stycznia. Co więcej, dane pokazują, że Bitcoin zanotował najlepszy styczeń od 10 lat. 

Warto też przypomnieć, że cena BTC znacznie spadła w listopadzie. Stało się po kryzysie, który dosięgnął całą branżę kryptowalut, a który wywołany był przez upadek giełdy kryptowalut FTX. Na skutek tego wydarzenia 10 listopada 2022 roku wartość Bitcoina spadła do najniższego poziomu w 2022 roku – osiągając wówczas 15 742 USD. 

Skok ceny Bitcoina 

Jak już wcześniej wspominaliśmy cena BTC zaczęła rosnąć na początku stycznia, kiedy to jego wartość rosła przez 14 kolejnych dni – miało to miejsce między 4 a 17 stycznia. Ta dzienna passa zielonych świec była drugą najdłuższą w 14-letniej historii kryptowaluty – spadła o jeden dzień poniżej swojego 15-dniowego rekordu w listopadzie 2013 r. 

Chociaż Bitcoin miał imponujący początek 2023 roku jego wartość nadal jest niższa o 63% w stosunku do swojej najwyższej ceny – poziom 69 044 USD został osiągnięty 10 listopada 2021 roku. 

Krótkotrwałe wzrosty ceny BTC? 

Okazuje się jednak, że niektórzy ekonomiści, tacy jak Lyn Alden, uważają, że obecny wzrost cen BTC może być stosunkowo krótkotrwały. Ten byk Bitcoin uważa, że działania amerykańskiej Rezerwy Federalnej prawdopodobnie wprowadzą „znaczne niebezpieczeństwo” dla ceny tej kryptowaluty w drugiej połowie 2023 roku. 

Dla odmiany dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings, Mike Novogratz jest bardziej optymistyczny w perspektywie krótkoterminowej. Przemawiając 15 lutego na konferencji Bank of America, Novogratz podobno powiedział, że istnieje szansa, że do końca marca cena BTC osiągnie poziom 30 000 USD. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.