Binance zwiększa zasoby USDC 

2023-02-23 / Tagi:

Binance zwiększa zasoby USDC 

Kilka dni temu Paxos ogłosił, że nie będzie już bił BUSD. Od tego czasu możemy zaobserwować, że kapitalizacja rynkowa tej monety spada. Co ciekawe dane pokazują, że w ciągu ostatniego tygodnia Binance zwiększyła swoje zasoby USDC o 1,5 miliarda dolarów. 

Rośnie liczba USDC 

Według dziennikarza danych Nansena, Martina Lee, ilość monet USDC przechowywanych na Binance w tym tygodniu stale rośnie. Jak możemy przeczytać, w ciągu ostatnich siedmiu dni największa giełda kryptowalut odnotowała wzrost USDC o 1,5 miliarda dolarów. 

– Interesujące jest to, że kwota USDC na Binance tak bardzo wzrosła od czasu wiadomości o BUSD – napisał we wtorek Lee na Twitterze. 

Ekspert zauważył również, że spodziewałby się wzrostu podaży Tether (USDT) bardziej niż USDC. Szczególnie, że nie można handlować za pomocą USDC na Binance. Warto przypomnieć, że 5 września 2022 r. Binance usunął pary transakcyjne monet USD (USDC) i automatycznie przekonwertował salda klientów na BUSD. Dwa tygodnie później Wazirx podążył za działaniami Binance, usuwając monety USDC (USDC) i kilka innych stablecoinów w celu automatycznej konwersji sald na BUSD. 

Znikające zasoby BUSD 

Dane pokazują, że do połowy lutego z rynku usunięto blisko 3 miliardy BUSD – a do dziś liczba ta wzrosła do 3,55 miliarda. Można założyć, że znikające zasoby BUSD to efekt informacji opublikowanej przez Paxos, która zapowiadała zaprzestanie bicia BUSD. Stablecoin zarządzany przez Paxos wciąż jest trzecim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. Utrzyma swoją pozycję dopóki nie spadnie poniżej wyceny rynkowej DAI, która obecnie wynosi 5 miliardów dolarów. Niestety wiele przemawia za tym, że BUSD, który kiedyś był czołowym aktywem kryptograficznym pod względem kapitalizacji rynkowej, jest bardzo bliski opuszczenia pierwszej dziesiątki rankingu. 

Zasoby Binance 

Badacz z Nansen zauważył również, że w głównym portfelu Binance jest w tej chwili 1,8 miliarda USDC i jest to najwyższa wartość od 90 dni. Warto zauważyć, że przeglądarka portfela Nansen patrzy tylko na salda oparte na ERC20, a Binance ma nieco ponad 100 milionów Tether (USDT) w tym samym portfelu. Portfel giełdy zawiera również 79,24 miliona TrueUSD (TUSD) i 5,34 miliona DAI. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.