Paxos przestanie bić BUSD dla Binance 

2023-02-14 / Tagi:

Paxos przestanie bić BUSD dla Binance 

Platforma blockchain Paxos Trust Co. wstrzyma emisję nowych stablecoinów Binance USD. Jest to związane z trwającą kontrolą nowojorskich organów regulacyjnych. Firma zapowiedziała jednak, że wszystkie istniejące tokeny BUSD będą w pełni zabezpieczone i wymienialne do lutego 2024 roku. 

Paxos kończy współpracę z Binance 

Firma Paxos Trust Co., która stoi za jednym z najbardziej znanych stablecoinów – Binance USD (BUSD) 13 lutego oficjalnie ogłosiła, że kończy współpracę z Binance. Zapowiedziano, że od 21 lutego platforma przestanie bić nowe tokeny BUSD zgodnie z wytycznymi wydanymi przez nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS). 

Paxos podkreślił, że wszystkie istniejące tokeny BUSD będą w pełni zabezpieczone i wymienialne za pośrednictwem Paxos Trust Co., do „co najmniej lutego 2024 r.”. Klienci będą mogli wymienić swoje środki w dolarach amerykańskich lub zamienić swoje tokeny BUSD na inny stablecoin wydany przez Paxos, Pax Dollar (USDP). 

W poniedziałek swój komunikat na Twitterze opublikował również dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao. Poinformował w nim, że giełda kryptowalut otrzymała informacje od Paxos odnośnie tego, że NYDFS zalecił jej wstrzymanie bicia nowych BUSD. Dyrektor generalny podkreślił, że stablecoin jest emitowany i zarządzany przez Paxos – sugeruje to, że nie ma żadnych problemów między Binance a organami regulacyjnymi. 

Silny kapitał regulacyjny 

Firma Paxos wyjaśniła także, że Paxos Trust jest instytucją regulowaną oraz nadzorowaną przez NYDFS. Jest również kontrolowana przez jedną z czterech najlepszych firm księgowych. W ten sposób emitent stablecoina odniósł się do publicznych raportów przejrzystości. Co więcej, aby obsługiwać USDP, a także swoją zabezpieczoną złotem stabilną monetę Pax Gold (PAXG) firma wciąż będzie utrzymywała swój silny kapitał regulacyjny. 

– To działanie nie wpływa na naszą zdolność do dalszego obsługiwania nowych lub obecnych klientów, nasze dalsze zaangażowanie w rozwój naszego personelu lub finansowanie naszych celów biznesowych. Paxos pozostaje zdeterminowany, aby stać się światowym liderem w infrastrukturze tokenizacji blockchain […] – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

BUSD niezarejestrowanym papierem wartościowym? 

BUSD jest siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem wartości rynkowej. W chwili przygotowywania tego tekstu jej kapitalizacja rynkowa utrzymywała się na poziomie 16 miliardów dolarów. Warto zauważyć, że token nieznacznie spadł w stosunku do swojego kursu – jest notowany na poziomie 0,998 $. Jednak nie jest to wyjątkiem wśród innych stablecoinów zabezpieczonych rezerwami, ponieważ ich wartość czasami waha się między 0,9 $ a 1,2 $. 

Wiadomość odnośnie współpracy z Binance pojawiła się wkrótce po tym, jak13 lutego NYDFS nakazał Paxos Trust zaprzestanie emisji BUSD. Wcześniej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych wystosowała do Paxos zawiadomienie, w którym rzekomo twierdziła, że BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym . 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.