Binance przywraca zakupy kryptowalut za pomocą płatności Visa, Mastercard 

2024-06-07 / Tagi:

Binance przywraca zakupy kryptowalut za pomocą płatności Visa, Mastercard 

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, po raz kolejny umożliwi swoim klientom zakup kryptowalut za pomocą kart Visa i Mastercard. Czy to oznacza koniec problemów regulacyjnych Binance? 

Zakup kryptowalut przy pomocy kart Visa i Mastercard 

Z opublikowanych informacji wynika, że giełda kryptowalut Binance na swojej platformie ponownie udostępniła opcje „kup kryptowalutę” za pośrednictwem kart Visa i Mastercard. Maksymalny jednorazowy zakup wynosi do 5000 euro w przypadku transakcji w euro i do 20 000 dolarów w przypadku transakcji w dolarach amerykańskich. 

Jak możemy przeczytać platforma wznowiła zakupy kryptowalut za pomocą przelewów bankowych przy użyciu kart Visa, Mastercard i SEPA po to, by zapewnić „płynne transakcje”. 

Presja regulacyjna 

Warto przypomnieć, że giełda kryptowalut zamknęła obsługę kart debetowych Visa w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) 20 grudnia. Zakończenie obsługi kart ogłoszono dzień po przywróceniu przez giełdę wpłat i wypłat w euro – te były niedostępne przez miesiąc po tym, jak firma PaySafe wycofała się z giełdy. Co istotne, we wrześniu firma Mastercard zakończyła współpracę z Binance w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie. 

Decyzja zapadła prawie trzy miesiące po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) postawiła w czerwcu 2323r. Binance 13 zarzutów, oskarżając giełdę o sprzeniewierzenie środków klientów i prowadzenie niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych. Posunięcie SEC przeciwko Binance nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) pozwała Binance za niezarejestrowanie się i złamanie wielu jej wytycznych. 

Koniec problemów regulacyjnych Binance? 

Ponowne umożliwienie zakupów kryptowalut w oparciu o karty Mastercard i Visa może być kolejnym sygnałem zakończenia problemów regulacyjnych Binance w Stanach Zjednoczonych. Pomimo braku dowodów na sprzeniewierzenie funduszy użytkowników, giełda została oskarżona o naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i zapłaciła jedną z największych kar w historii, wynoszącą 4,3 miliarda dolarów. W ramach zawartego porozumienia założyciel Binance, Changpeng Zhao, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. 

Podczas kwietniowej rozprawy w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Zachodniego Okręgu Waszyngtonu Zhao, znany również jako „CZ”, został skazany na cztery miesiące więzienia za zarzuty związane z praniem pieniędzy na jego platformie kryptowalut. Został także ukarany grzywną w wysokości 50 milionów dolarów. Co ciekawe, Zhao, który już rozpoczął odsiadywanie czteromiesięcznej kary, po wyjściu na wolność planuje kontynuować swoją działalność w przestrzeni kryptowalut. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.