Binance przestanie wspierać BUSD 

2023-09-04 / Tagi:

Binance przestanie wspierać BUSD 

nowego stablecoina. Platforma ogłosiła także, że do 2024 roku przestanie wspierać BUSD. Co istotne, wypłaty i wpłaty tokenów BUSD (ERC-20) w sieci Ethereum będą obsługiwane do odwołania. 

Binance zaprzestanie wsparcia BUSD 

W oświadczeniu opublikowanym 31 sierpnia, giełda kryptowalut Binance potwierdziła wcześniejsze spekulacje, że stopniowo przestanie wspierać BUSD. Zgodnie z komunikatem firma będzie to robiła jedynie do lutego 2024 roku. Decyzja ta jest zgodna z planami Paxos, które dotyczą zakończenia wykupu BUSD w tym samym czasie. 

Warto podkreślić, że oficjalne oświadczenie platformy jest pierwszym, kiedy to Binance odniosło się do tego tematu. Stało się to po tym, jak kilku użytkowników udostępniło zrzuty ekranu wyskakującego okienka w swojej aplikacji mobilnej dotyczącego planowanego wstrzymania wsparcia. 

First Digital USD zamiast BUSD 

Z opublikowanych informacji wynika, że Binance usunie z listy pary handlowe BUSD i transakcje z depozytem zabezpieczającym. Firma wcześniej poinformowała już, że usunie także dziewięć par handlowych BUSD z depozytem krzyżowym i izolowanym depozytem zabezpieczającym, w tym HARD/BUSD, AMB/BUSD i IOST/BUSD. 

Binance w swoim oświadczeniu zachęciło swoich użytkowników do handlu lub konwersji swoich sald BUSD na First Digital USD (FDUSD) po kursie 1:1. FDUSD to stablecoin, który został wprowadzony na rynek w czerwcu przez spółkę powierniczą First Digital Group z siedzibą w Hongkongu. Aktywo to zadebiutowało na Binance pod koniec lipca z „promocją zerowej prowizji dla twórców dla par handlowych FDUSD”. Klienci platformy mogą również konwertować swoje salda BUSD na inne monety stabilne obsługiwane na platformie Binance. 

Warto dodać, że wypłaty i wpłaty tokenów BUSD (ERC-20) w sieci Ethereum będą obsługiwane do odwołania. 

Wstrzymanie emisji BUSD 

Wydaje się, że decyzja Binance o wstrzymaniu wsparcia dla BUSD ma związek z orzeczeniem, które została podjęte 13 lutego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych. Wówczas nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) nakazał Paxos Trust zaprzestanie emisji BUSD. Jeszcze wcześniej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych wystosowała do Paxos zawiadomienie, w którym rzekomo twierdziła, że BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. W efekcie, zgodnie z wytycznymi wydanymi przez NYDFS firma Paxos 21 lutego przestała bić nowe tokeny BUSD. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.