Binance odcina się od sieci BNB

2022-02-16 / Tagi: giełdy kryptowalut

Binance odcina się od sieci BNB

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, zmieniła nazwę swoich sieci blockchain. Z opublikowanych informacji wynika, że Binance Chain i Binance Smart Chain (BSC) staną się jednym ekosystemem: BNB Chain. 

Sieć BNB Chain 

Przypomnijmy, że sieć Binance Smart Chain powstała 1 września 2020 roku, jako ulepszona wersja Binance Chain. Mimo tego, że nowy blockchain został stworzony z zachowaniem cross-chainowej kompatybilności z Binance Chain, BSC wprowadziła możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Natywnym tokenem sieci był dotychczas Binance Coin (BNB). 

W ogłoszeniu opublikowanym we wtorek Binance powiedział, że Binance Chain i Binance Smart Chain (BSC) staną się od teraz jednym ekosystemem: BNB Chain. A wspomniany wcześniej token Binance Coin zmieni swoją nazwę na Build and Build. 

Dlaczego Binance zmienił nazwę blockchaina? 

Pojawiają się głosy, że zmiana nazwy sieci, która cieszy się dużą popularnością (wynikającej z niskich opłat, atrakcyjnego stakingu i dużej szybkości działania) może budzić obawy związane z jej przyszłością. Szczególnie, że ruch ten usuwa własną nazwę firmy z nazwy jej sieci blockchain. Warto dodać, że już w przeszłości była ona krytykowana za to, że jest bardziej scentralizowana niż jej konkurenci, tacy jak Ethereum

Jednak koordynator całego ekosystemu BNB Chain Samy Karim tłumaczy to w ten sposób: 

W ostatnich latach zdaliśmy sobie sprawę, że BNB ewoluowało w coś większego niż Binance i w rzeczywistości BNB oznacza Build and Build (a nie Binance Coin). 

Można, zatem założyć, że Binance chce zdystansować się od stworzonej przez siebie sieci blockchain, by uczynić ją bardziej niezależną od firmy. 

W poście na blogu pojawiła się następująca informacja: 

Rozdzielenie Binance.com i BNB zapewni łańcuchowi BNB więcej możliwości i swobody w poszukiwaniu innowacji. Jednocześnie BNB Chain pozostanie wierny misji BSC polegającej na dostarczaniu podstawowej infrastruktury niezbędnej do przyszłego publicznego przyjęcia. Łańcuch BNB pozostanie ekosystemem społecznościowym i open-source zbudowanym na środowisku bez zezwoleń i zdecentralizowanym

Nowa nazwa BNB Chain widoczna jest już na twitterowym koncie powiązanym z siecią (@BinanceChain). 

Kurs Binance Coin (BNB) 

Aktualny kurs Binance Coin (BNB), a właściwie Build and Build, wynosi 429,84 USD, co oznacza 7% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Najprawdopodobniej jednak nie jest to efekt zmiany nazwy, ale ogólnych nastrojów na rynku. Kurs BTC wzrósł o prawie 4%, a ETH o blisko 6%. 

Źródło: bithub.pl; decrypt.co 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.