BadgerDAO wprowadza nowy „syntetyczny” token Bitcoin oparty na Ether 

2024-03-28 / Tagi:

BadgerDAO wprowadza nowy „syntetyczny” token Bitcoin oparty na Ether 

BadgerDAO, we współpracy z Lido, zaprezentowało eBTC – nowy „syntetyczny” token Bitcoin oparty na Ether. Celem jego wprowadzenia jest zwiększenie decentralizacji i efektywności kapitałowej Bitcoinów w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi). 

Partnerstwo BadgerDAO i Lido 

BadgerDAO, zdecentralizowana organizacja ( DAO ) zaangażowana w integrację Bitcoinów (BTC) z DeFi, ogłosiła uruchomienie nowego tokena eBTC. Rozwiązanie wdrożono we współpracy z platformą liquid staking Lido. Token ten umożliwia użytkownikom wykorzystanie postawionych lub niestawionych zabezpieczeń w celu pożyczenia „syntetycznego” Bitcoina – i to bez żadnych opłat wstępnych oraz odsetek. 

Nowy token eBTC 

Z opublikowanych informacji wynika, że token eBTC jest miękko powiązany z ceną Bitcoina ( BTC ) i zbudowany w oparciu o sieć Ethereum, wykorzystując jako jedyne zabezpieczenie Ether (STETH) Lido. 

– Wykorzystując generującą nagrody STETH jako zabezpieczenie, eBTC zapewnia najbardziej przejrzystą, bezpieczną i kapitałochłonną metodę pożyczania BTC – zauważył zespół BadgerDAO na platformie X. 

Firma twierdzi, że eBTC wyróżnia się tym, że jest pierwszym protokołem skupiającym się wyłącznie na stosunku ETH / BTC. Jego wdrożenie ma na celu przeniesienie większości działań handlowych i strategicznych związanych z tą parą ze scentralizowanych kontrahentów poza łańcuchem na przejrzyste działania w łańcuchu. Zespół BadgerDAO wyjaśnił, że protokół działa w oparciu o niezmienne, inteligentne kontrakty nieposiadające nadzoru i wymagające ograniczonego zarządzania. 

Istotne kwestie bezpieczeństwa 

BadgerDAO dodatkowo podkreśliło swoje rygorystyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa, także w związku z wprowadzeniem eBTC. 

– Kluczowi interesariusze byli zaangażowani w rozwój protokołów od samego początku, informując o istotnych decyzjach dotyczących architektury, pomagając jednocześnie uniknąć potencjalnego ryzyka związanego zarówno z kodem, jak i modelowaniem ekonomicznym – dodano w opublikowanym komunikacie. 

Uruchomienie eBTC zbiega się z okresem, w którym liczne tokeny pochodne Ethereum i Bitcoina urosły i zdominowały rynek kryptowalut. Na przykład kapitalizacja rynkowa tokena STETH plasuje go w pierwszej dziesiątce, podczas gdy Wrapped Bitcoin (WBTC) zapewnia sobie pozycję w pierwszej dwudziestce. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.