ASRock BC-250 Mining Rig – koparka kryptowalut z konsoli PlayStation 5

2022-04-04 / Tagi: koparka kryptowalut

ASRock BC-250 Mining Rig – koparka kryptowalut z konsoli PlayStation 5

Zdawać by się mogło, że koparki kryptowalut wychodzą z użycia, chociażby z uwagi na problemy z dostępnością kart graficznych. Ale nic bardziej mylnego, bowiem kreatywność niektórych producentów nie zna granic. Firma ASRock przygotowała konstrukcję, która wykorzystuje układy z konsoli PlayStation 5. 

Koparka kryptowalut z konsoli PlayStation 5 

Giganci technologiczni w ostatnim czasie robią bardzo dużo, by nic się nie zmarnowało. W efekcie klienci często otrzymują zaktualizowane wersje produktów lub takie, które po prostu nie przeszły odpowiednich testów. Jednak kreatywność niektórych firm nie ma granic i okazuje się, że używane przez nas urządzenia zawierają systemy, które pierwotnie były przeznaczone dla zupełnie innego rodzaju produktu. Dobrym przykładem jest nowa koparka kryptowalut ASRock BC-250 Mining Rig, która składa się z 12 dedykowanych kart graficznych AMD BC-250. Okazuje się, że w środku jest coś, co powinno być standardem w domach milionów graczy na całym świecie – zestawy deweloperskie z układami AMD Ariel/Oberon SoC, czyli tymi samymi, które są stosowane w konsoli PlayStation 5. 

Wszystko wskazuje na to, że producent koparki najprawdopodobniej wykorzystał niesprawne chipy AMD, które nie mogły być wykorzystane w konsolach, ale wciąż sprawdzają się przy kopaniu kryptowalut. 

Jaka jest opłacalność koparki z PlayStation 5? 

Zestaw ASRock BC-250 Mining Rig został zaprojektowany głównie z myślą o kopaniu Ethereum – sprzęt oferuje wydajność 610 MH/s, więc teoretycznie przy aktualnym kursie kryptowaluty pozwala zarabiać dziennie jakieś 24 dolary. 

Jednak opłacalność takiego rozwiązania stoi pod dużym znakiem zapytania. Co prawda firma ASRock oficjalnie nie oferuje koparki, ale w europejskich sklepach można znaleźć jej oferty za 13 500 Euro. Oznacza to, że sprzęt zwróci się mniej więcej po 1 – 1,5 roku… przynajmniej w teorii, bo Ethereum niedługo ma przejść z protokołu Proof-of-Work na Proof-of-Stake i wówczas kopanie na takim sprzęcie może okazać się już całkowicie nieopłacalne. 

Źródło: videocardz.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.