Aptos Labs pozyskuje 150 mln USD

2022-07-26 / Tagi:

Aptos Labs pozyskuje 150 mln USD

Startup Web3 Aptos zabezpieczył 150 milionów dolarów w finansowaniu prowadzonym przez FTX Ventures i Jump Crypto. Firma przeznaczy swój nowy kapitał na podniesienie „użyteczności i socjalizacji” zdecentralizowanej sieci. 

Aptos pozyskuje fundusze na rozbudowę projektu 

Z komunikatu startupu Aptos wynika, że runda finansowania obejmowała wsparcie wielu nowych partnerów, takich jak Apollo, Griffin Gaming Partners, Franklin Templeton, Circle Ventures i Superscrypt czy Multicoin Capital. 

– To finansowanie pojawia się w krytycznym momencie w naszej branży. Traktujemy to jako okazję do zbudowania niezawodnego fundamentu, na który czekał Web3 – możemy przeczytać w komunikacie. 

Czym są aplikacje Web3? 

Web3 to nazwa nowej generacji aplikacji internetowych tworzonych w oparciu o technologię blockchain przy użyciu inteligentnych kontraktów. Teoretycznie aplikacje Web3 łączą decentralizację wczesnego Internetu z funkcjonalnością Web2 – w tej chwili prowadzonej przez takich gigantów technologicznych, jak Google czy Facebook. 

Jednym z elementów sieci Web3 są zdecentralizowane finanse (DeFi), które w opinii wielu osób są uważane, za bezpieczniejszą i bardziej przejrzystą alternatywę dla scentralizowanych usług. Scentralizowani pożyczkodawcy, tacy jak Voyager zostali zmuszeni do zamrożenia wypłat użytkowników po napotkaniu w czerwcu problemów z płynnością. Tymczasem FTX i Alameda – oba kierowane przez miliardera Sama Bankman-Fried (SBF) – zwróciły się do takich instytucji, by zapewnić dodatkowe wsparcie i finansowanie podczas bessy. 

Od jakiegoś czasu wiemy, że z powodu problemów, takich jak przerwy w działaniu i przestoje, obecne blockchainy nie są odpowiednie, jeśli chodzi o masową adopcję Web3 – powiedział Mo Shaikh, współzałożyciel i dyrektor generalny Aptos w komunikacie prasowym. 

Dlatego budujemy blockchain, który będzie niezawodną podstawą dla Web3, która pozwoli użytkownikom z całego świata doświadczyć korzyści płynących z decentralizacji – dodał Mo Shaikh. 

Co to jest Aptos

Aptos został założony w 2021 roku jako blockchain warstwy 1 skoncentrowany na skalowalności i integracji finansowej. W skład zespołu wchodzą byli programiści z Diem i Novi – projektu stablecoina i portfela kryptowalut Facebooka. Warto dodać, że Diem,  oficjalnie zamknęło swój projektw styczniu w związku z intensywną kontrolą regulacyjną. Natomiast w lutym Aptos Labs ogłosiło plany przywrócenia do życia łańcucha bloków Diem w celu stworzenia „najbezpieczniejszego i najbardziej gotowego do produkcji blockchaina na świecie”. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.