200 milionów dolarów na stworzenie blockchaina Aptos

2022-03-18 / Tagi:

200 milionów dolarów na stworzenie blockchaina Aptos

Aptos – nowy startup stworzony przez byłych pracowników Meta – ogłosił, że zebrał 200 milionów dolarów na stworzenie skalowalnego systemu blockchain. Inwestycja, finansowana jest między innymi przez Tiger Global, Katie Haun, Multicoin Capital, 3 Arrows Capital, FTX Ventures i Coinbase Ventures. 

Projekt Aptos 

Grupa byłych pracowników Meta, którzy pracowali wcześniej nad Diem, opracowuje w tej chwili własny system blockchain – Aptos. Startup ogłosił, że firma zebrała 200 milionów dolarów na rozwój projektu. Aptos otrzymał wsparcie kilku spółek VC – w tym Tiger Global, Katie Haun, Multicoin Capital, 3 Arrows Capital, FTX Ventures i Coinbase Ventures. 

Zgodnie z zapowiedziami nowy blockchain ma oferować przede wszystkim szybkie i tanie transakcje. Dodatkowo sieć ma wyróżniać się stabilnym działaniem, co może przyciągnąć klientów instytucjonalnych zainteresowanych wykorzystaniem blockchain. 

Problem skalowalności 

Przypomnijmy, że skalowalność była jednym z głównych problemów, które blockchainy obecnej generacji próbują rozwiązać, by wprowadzić tę technologię do masowego zastosowania. Blockchainy, takie jak Ethereum, ucierpiały z powodu exodusu użytkowników z powodu wysokich kosztów opłat. Natomiast inne, takie jak Solana i Avalanche, rozwiązały ten problem wprowadzając różne rozwiązania. Jednak te dwie sieci doświadczyły przestojów w swoich usługach z powodu różnych problemów. 

Propozycja Aptos ma na celu uzupełnienie tych systemów innym blockchainem, opartym na protokole „bizantyjskiej tolerancji błędów”, który według zespołu został przetestowany bez żadnych problemów. 

CEO Aptos o nowym blockchainie 

CEO Aptos Mo Shaik, stwierdził:

Naszym celem jest współpraca z największymi światowymi markami i firmami technologicznymi, aby naprawdę zbudować ekosystem web3 dla mas. 

Warto podkreślić, że Aptos ma być autorską zdecentralizowaną siecią. A testowa wersja ma być udostępniona przed oficjalną premierą blockchaina. Dzięki temu programiści będą mogli zapoznać się z możliwościami sieci. Natomiast oficjalny start sieci Aptos zaplanowano na trzeci kwartał 2022 roku. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.