Aktualizacja Ethereum przyspiesza tworzenie bloków

2022-10-04 / Tagi:

Aktualizacja Ethereum przyspiesza tworzenie bloków

Głównym zadaniem The Merge było przejście sieci Ethereum z PoW na PoS. Jednak niektóre z widocznych ulepszeń, jakich doświadczył blockchain po scaleniu, obejmują gwałtowny wzrost dziennego tworzenia bloków i znaczny spadek średniego czasu blokowania. 

Oczekiwania związane z The Merge 

Ujawniono, że aktualizacja Merge dla Ethereum, która przede wszystkim miała na celu przekształcenie sieci w mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS), miała pozytywny wpływ na tworzenie nowych bloków Ethereum. 

Połączenie było uważane za jedno z najważniejszych ulepszeń dla Ethereum. Jednak ekscytacja związana z tym wydarzeniem nieświadomie wywołała plotki w całej społeczności – dotyczyły one między innymi tańszych opłat za gaz i szybszych transakcji. Co ciekawe, niektóre z widocznych ulepszeń, jakich doświadczyła sieć Ethereum po scaleniu, obejmują gwałtowny wzrost dziennego tworzenia bloków i znaczny spadek średniego czasu blokowania. 

Aktualizacja sieci Ethereum 

15 września Ethereum zakończyło długo oczekiwaną aktualizację sieci i pomyślnie przeszło z PoW na PoS. Tego samego dnia liczba bloków tworzonych dziennie wzrosła o około 18% – z około 6000 bloków do 7100 bloków dziennie. Uzupełniając ten ruch, średni czas blokowania – czas potrzebny górnikom lub walidatorom w sieci na weryfikację transakcji – dla Ethereum spadł o ponad 13%. Świadczą o tym także dane z YCharts. 

Powyższe parametry pokazują pozytywny wpływ aktualizacji The Merge na blockchain Ethereum. 

Ceny procesorów GPU 

Warto dodać, że po aktualizacji Ethereum ceny procesorów graficznych (GPU) w Chinach odnotowały znaczny spadek. Może to wynikać z tego, że blockchain odszedł od energochłonnego mechanizmu konsensusu dowodu pracy (PoW). 

Jak podał portal Cointelegraph, w ciągu trzech miesięcy cena Nvidia GeForce RTX 3080 spadła z 8000 juanów, czyli 1118 dolarów, do 5000 juanów. Z opublikowanych informacji wynika, że w tej chwili nikt w Chinach nie kupuje nowych komputerów, nie mówiąc już o nowych procesorach graficznych. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.