2022-10-04 / Tagi:
Głównym zadaniem The Merge było przejście sieci Ethereum z PoW na PoS. Jednak niektóre z widocznych ulepszeń, jakich doświadczył blockchain po scaleniu, obejmują gwałtowny wzrost dziennego tworzenia bloków i znaczny spadek średniego czasu blokowania.
Ujawniono, że aktualizacja Merge dla Ethereum, która przede wszystkim miała na celu przekształcenie sieci w mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS), miała pozytywny wpływ na tworzenie nowych bloków Ethereum.
Połączenie było uważane za jedno z najważniejszych ulepszeń dla Ethereum. Jednak ekscytacja związana z tym wydarzeniem nieświadomie wywołała plotki w całej społeczności – dotyczyły one między innymi tańszych opłat za gaz i szybszych transakcji. Co ciekawe, niektóre z widocznych ulepszeń, jakich doświadczyła sieć Ethereum po scaleniu, obejmują gwałtowny wzrost dziennego tworzenia bloków i znaczny spadek średniego czasu blokowania.
15 września Ethereum zakończyło długo oczekiwaną aktualizację sieci i pomyślnie przeszło z PoW na PoS. Tego samego dnia liczba bloków tworzonych dziennie wzrosła o około 18% – z około 6000 bloków do 7100 bloków dziennie. Uzupełniając ten ruch, średni czas blokowania – czas potrzebny górnikom lub walidatorom w sieci na weryfikację transakcji – dla Ethereum spadł o ponad 13%. Świadczą o tym także dane z YCharts.
Powyższe parametry pokazują pozytywny wpływ aktualizacji The Merge na blockchain Ethereum.
Warto dodać, że po aktualizacji Ethereum ceny procesorów graficznych (GPU) w Chinach odnotowały znaczny spadek. Może to wynikać z tego, że blockchain odszedł od energochłonnego mechanizmu konsensusu dowodu pracy (PoW).
Jak podał portal Cointelegraph, w ciągu trzech miesięcy cena Nvidia GeForce RTX 3080 spadła z 8000 juanów, czyli 1118 dolarów, do 5000 juanów. Z opublikowanych informacji wynika, że w tej chwili nikt w Chinach nie kupuje nowych komputerów, nie mówiąc już o nowych procesorach graficznych.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.