2022-06-22 / Tagi:
Visa ogłosiła wprowadzenie na rynek serii kart obsługujących kryptowaluty. Jest to możliwe dzięki współpracy z kilkoma startupami Fintech z Ameryki Łacińskiej. Posiadacze kart będą mogli płacić w kryptowalutach oraz nabywać je w każdym miejscu, gdzie akceptowane są karty Visa.
Coraz więcej globalnych firm płatniczych interesuje się mieszaniem konwencjonalnych płatności fiat z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak kryptowaluty. Visa, jedna z wiodących firm płatniczych, ogłosiła, że wprowadziła swoje pierwsze karty obsługujące kryptowaluty.
– Ekosystem kryptowalut stale się rozwija w tym regionie dzięki zwiększonym inwestycjom, większej adopcji konsumentów i powiększającej się liczbie przypadków używania kryptowalut. Będziemy nadal ulepszać naszą strategię budowania przyszłości kryptowalut i płatności dla naszych klientów, partnerów i konsumentów – stwierdziła Romina Seltzer, wiceprezes ds. produktów i innowacji w firmie Visa dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
Firma nawiązała współpracę z kilkoma startupami z regionu Ameryki Łacińskiej, między innymi Lemon Cash i Satoshi Tango w Argentynie, oraz innymi projektami takimi jak Crypto.com, Alterbank i Zro Bank w Brazylii. Nowe karty Visa oferują takie funkcje jak płatności za pomocą kryptowalut, kupno cyfrowych aktywów za pośrednictwem punktów kryptowalutowych obsługujących Visa, a także otrzymywanie zwrotu gotówki (tzw. cashback) za zakup w Bitcoinach.
Visa poinformowała o kilku przypadkach współpracy ze startupami działającymi w Ameryce Łacińskiej, których oferta kierowana jest głównie do oferowania cashbacku w kryptowalutach za zakupy. Tak jest w przypadku kooperacji firmy z Lemon Cash, dzięki której argentyńscy klienci mogą cieszyć się wspomnianą funkcją.
– W kontekście Ameryki Łacińskiej kryptowaluty są konkretnym rozwiązaniem poprawiającym życie ludzi. W Lemon chcemy przyczynić się do rewolucji kryptowalutowej w całym regionie i oferujemy 2% zwrotu gotówki w Bitcoin za wszystkie zakupy dokonane przy użyciu danych uwierzytelniających Visa – powiedziała Borja Martel Seward, współzałożycielka Lemon Cash.
Crypto.com także oferuje podobne bonusy w formie cashbacku swoim klientom w Brazylii.
– Dzięki naszym zlokalizowanym produktom i rozszerzeniu naszego programu kartowego z korzyściami cashback do 5%, oferujemy konsumentom i firmom w regionie różne sposoby interakcji oraz dokonywania transakcji przy użyciu kryptowalut – wyjaśniła Filomena Ruffa, dyrektor generalna Crypto.com w Ameryce Łacińskiej.
Co ciekawe, Mastercard, bezpośredni rywal Visa, również wykazał zainteresowanie rynkiem w tamtym rejonie świata, nawiązując współpracę z Mercado Libre, jednym z największych sprzedawców detalicznych w okolicy.
Źródło: bitcoin.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.