2022-04-04 / Tagi: koparka kryptowalut
Zdawać by się mogło, że koparki kryptowalut wychodzą z użycia, chociażby z uwagi na problemy z dostępnością kart graficznych. Ale nic bardziej mylnego, bowiem kreatywność niektórych producentów nie zna granic. Firma ASRock przygotowała konstrukcję, która wykorzystuje układy z konsoli PlayStation 5.
Giganci technologiczni w ostatnim czasie robią bardzo dużo, by nic się nie zmarnowało. W efekcie klienci często otrzymują zaktualizowane wersje produktów lub takie, które po prostu nie przeszły odpowiednich testów. Jednak kreatywność niektórych firm nie ma granic i okazuje się, że używane przez nas urządzenia zawierają systemy, które pierwotnie były przeznaczone dla zupełnie innego rodzaju produktu. Dobrym przykładem jest nowa koparka kryptowalut ASRock BC-250 Mining Rig, która składa się z 12 dedykowanych kart graficznych AMD BC-250. Okazuje się, że w środku jest coś, co powinno być standardem w domach milionów graczy na całym świecie – zestawy deweloperskie z układami AMD Ariel/Oberon SoC, czyli tymi samymi, które są stosowane w konsoli PlayStation 5.
Wszystko wskazuje na to, że producent koparki najprawdopodobniej wykorzystał niesprawne chipy AMD, które nie mogły być wykorzystane w konsolach, ale wciąż sprawdzają się przy kopaniu kryptowalut.
Zestaw ASRock BC-250 Mining Rig został zaprojektowany głównie z myślą o kopaniu Ethereum – sprzęt oferuje wydajność 610 MH/s, więc teoretycznie przy aktualnym kursie kryptowaluty pozwala zarabiać dziennie jakieś 24 dolary.
Jednak opłacalność takiego rozwiązania stoi pod dużym znakiem zapytania. Co prawda firma ASRock oficjalnie nie oferuje koparki, ale w europejskich sklepach można znaleźć jej oferty za 13 500 Euro. Oznacza to, że sprzęt zwróci się mniej więcej po 1 – 1,5 roku… przynajmniej w teorii, bo Ethereum niedługo ma przejść z protokołu Proof-of-Work na Proof-of-Stake i wówczas kopanie na takim sprzęcie może okazać się już całkowicie nieopłacalne.
Źródło: videocardz.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.