2022-04-01 / Tagi: metaverse
W ostatnich tygodniach coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie rzeczywistością wirtualną, popularnie zwaną Metaverse. Tym razem na zgłoszenie wniosków o znaki towarowe NFT zdecydowały się takie firmy, jak Pizza Hut, KFC i Taco Bell.
Popularność branży NFT i Metaverse jest w ostatnich dniach dość duża. Dlatego niewielu z nas z zdziwi to, że śladami swojego konkurenta w sieci fast-food, czyli firmy McDonald’s zdecydowała się podążyć firma Yum! Brands, która jest właścicielem Taco Bell, Pizza Hut i Kentucky Fried Chicken (KFC). Firma ta złożyła właśnie wnioski dotyczące znaków towarowych dla niezmiennych tokenów (NFT) oraz produktów i usług Metaverse.
Według prawnika ds. znaków towarowych Metaverse, Michaela Kondoudisa wnioski zostały złożone w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych 25 marca 2022 r., sygnalizując w ten sposób plany rozszerzenia tych marek na NFT oraz wirtualne produkty i usługi, w tym wirtualną żywność i napoje.
Ale nie tylko wspomniani wcześniej giganci z branży spożywczej zdecydowali się na złożenie wniosków o znaki towarowe związane z Metaverse. Wcześniej na działania mające na celu zwiększenie obecności w cyfrowych światach zdecydowały się takie firmy, jak Nike i Adidas. Pierwsza z nich wykupiła platformę RTFKT, natomiast druga postawiła na własną kolekcję niewymienialnych tokenów.
Jakiś czas temu informowaliśmy też o tym, że Meta zarejestrowała 8 znaków towarowych związanych z kryptowalutami. Co więcej, swój sklep NFT w Decentral i Metaverse uruchomił również Samsung.
W komunikacie opublikowanym przez Michaela Kondoudisa możemy przeczytać:
Spodziewamy się, że liczba zgłoszeń znaków towarowych dla NFT oraz wirtualnych produktów i usług z sektora restauracyjnego i spożywczego/napojowego wzrośnie w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, ponieważ firmy docenią potrzebę ochrony marki w Metaverse.
Źródło: finbold.com, bithub.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.