Meta zarejestrowała 8 znaków towarowych związanych z kryptowalutami 

2022-03-25 / Tagi:

Meta zarejestrowała 8 znaków towarowych związanych z kryptowalutami 

Wiele przemawia za tym, że technologiczne imperium Marka Zuckerberga zamierza podjąć się nowych przedsięwzięć związanych z kryptowalutami. Meta złożyła, bowiem osiem wniosków o przyznanie znaku towarowego dla swojego logo. Większość z nich obejmuje produkty związane z cyfrowymi aktywami, takie jak m.in. giełdy, portfele i tokeny. 

Meta – znaki towarowe 

W środę, prawnik ds. znaków towarowych z Waszyngtonu Mike Kondoudis, opublikował tweeta, w którym zapowiedział złożenie ośmiu różnych wniosków dotyczących znaków towarowych związanych z kryptowalutami. 

W osobnym komunikacie prasowym Kondoudis stwierdził:  

Te zgłoszenia odzwierciedlają strategię firmy dotyczącą przejścia do Metaverse. Meta wyraźnie ma istotne plany dotyczące wirtualnej gospodarki, która będzie ją napędzać. Najnowsze zgłoszenia dotyczące znaków towarowych Meta z pewnością zainteresują uczestników sektora finansowego i nie tylko.” 

Warto dodać, że spośród ośmiu wniosków, sześć bezpośrednio odnosi się do kryptowalut i technologii bazujących na blockchainie. Zgłoszenia można przejrzeć, wyszukując ich numery seryjne na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych. 

Funkcja zdjęć profilowych NFT? 

Co może oznaczać złożenie wniosków? Jakiś czas temu Meta ogłosiła, że chce zintegrować NFT z jedną ze swoich najpopularniejszych aplikacji – Instagramem. Na konferencji SXSW Zuckerberg powiedział, że przewiduje, iż użytkownicy platformy będą mogli wybijać ubrania swoich cyfrowych awatarów w formie niewymiennych tokenów. 

Z uwagi na to, że NFT są unikalnymi tokenami opartymi na blockchainie i potwierdzają własność, prawdopodobnie zostaną także uwzględnione w kategorii “tokeny kryptowalutowe”.  Rozwiązanie to pozwoliłoby Instagramowi i Facebookowi na wprowadzenie funkcji zdjęć profilowych NFT, podobnej do tej, którą jakiś czas temu wdrożył Twitter. 

Meta od lat przygląda się kryptowalutom i blockchainowi 

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Facebook zmienił nazwę firmy na Meta jako bardziej wszechstronną markę, która obejmowała nie tylko dawną platformę mediów społecznościowych o tej samej nazwie, ale także kilka innych nabytych aktywów – w tym wirtualną rzeczywistość Oculus i WhatsApp. Wcześniej w tym samym miesiącu firma ogłosiła współpracę z Coinbase w ramach pilotażowego projektu oferowania własnego portfela cyfrowego Facebooka – o nazwie Novi. 

Źródło: fool.com, bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.