2024-08-07 / Tagi:
Natywny token Ethereum, Ether po spadku do ośmiomiesięcznego minimum zanotował gwałtowne odbicie. Co ciekawe, aktualne ruchy cenowe przypominają odbicie z października 2023 r., które poprzedziło wzrost wartości tego aktywa o 168%.
Po tym jak 5 sierpnia cena Ethereum osiągnęła ośmiomiesięczne minimum, aktywo to odnotowało gwałtowne odbicie. Od 6 sierpnia para ETH/USD wykazywała oznaki odwrócenia wzrostów po odbiciu się od poziomu wsparcia obejmującego dolną linię trendu dominującego wzorca kanału wznoszącego i 200-tygodniową wykładniczą średnią kroczącą (200-tygodniowa EMA; fala niebieska). Jednocześnie odbiciu towarzyszy wzrost tygodniowego wskaźnika siły względnej (RSI) Ether z 39,40, czyli nieco ponad dziewięć punktów powyżej progu wyprzedania.
Co ciekawe, wskaźniki techniczne Ethereum wyglądały podobnie w październiku 2023 r., co – w połączeniu z takimi wspierającymi czynnikami, jak wzrost przed halvingiem i uruchomienie ETF-ów na Bitcoina – pomogło cenie tej kryptowaluty wzrosnąć w kierunku górnej linii trendu kanału wzrostowego.
Można założyć, że jeśli fraktal rozegra się zgodnie z oczekiwaniami, Ether już ma za sobą najniższy poziom, który osiągnął 5 sierpnia, czyli około ceny 2128 dolarów. Teraz kryptowaluta zmierza w kierunku górnej linii trendu kanału wzrostowego, czyli do poziomu około 4560 dolarów. Gdy mierzymy to od obecnych poziomów cen, oznacza to ponad 100% wzrost wartości Ethereum.
Patrząc w dłuższej perspektywie, spodziewane obniżki stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną mogą zwiększyć popyt na Ethereum. Dlaczego? Inwestorzy będą poszukiwać wyższych zysków z ryzykowniejszych aktywów, a tym samym będą odchodzić od opcji o niższej rentowności, takich jak obligacje rządowe.
Traderzy rynkowi uważają, że gospodarka USA pogarsza się tak szybko, że FED przed kolejnym posiedzeniem może być zmuszona do agresywnego obniżenia stóp procentowych, aby zapobiec recesji. Obawy o wysoką inflację osłabły, zastąpione obawami o spowolnienie gospodarcze. Według platformy Bloomberg traderzy szacują obecnie 60% szans na awaryjną obniżkę stóp o 0,25% w ciągu tygodnia. Ponadto dane CME pokazują rosnące prawdopodobieństwo trzech obniżek stóp do 2024 r. Scenariusz jest podobny do tego z marca 2020 r., kiedy to rynek gwałtownie odbił po interwencji FED, która była w odpowiedzią na krach rynkowy wywołany COVID-19.
– To rzeczywiście ostateczna kapitulacja, ponieważ osiągnęła najniższy punkt, podobnie jak w 2020 r., co oznaczało dno. Nie sądzę, żeby tym razem było inaczej – zauważył analityk rynku Milkybull Crypto, odnosząc się do szerszego rynku altcoinów.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.