2024-06-07 / Tagi:
Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, po raz kolejny umożliwi swoim klientom zakup kryptowalut za pomocą kart Visa i Mastercard. Czy to oznacza koniec problemów regulacyjnych Binance?
Z opublikowanych informacji wynika, że giełda kryptowalut Binance na swojej platformie ponownie udostępniła opcje „kup kryptowalutę” za pośrednictwem kart Visa i Mastercard. Maksymalny jednorazowy zakup wynosi do 5000 euro w przypadku transakcji w euro i do 20 000 dolarów w przypadku transakcji w dolarach amerykańskich.
Jak możemy przeczytać platforma wznowiła zakupy kryptowalut za pomocą przelewów bankowych przy użyciu kart Visa, Mastercard i SEPA po to, by zapewnić „płynne transakcje”.
Warto przypomnieć, że giełda kryptowalut zamknęła obsługę kart debetowych Visa w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) 20 grudnia. Zakończenie obsługi kart ogłoszono dzień po przywróceniu przez giełdę wpłat i wypłat w euro – te były niedostępne przez miesiąc po tym, jak firma PaySafe wycofała się z giełdy. Co istotne, we wrześniu firma Mastercard zakończyła współpracę z Binance w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie.
Decyzja zapadła prawie trzy miesiące po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) postawiła w czerwcu 2323r. Binance 13 zarzutów, oskarżając giełdę o sprzeniewierzenie środków klientów i prowadzenie niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych. Posunięcie SEC przeciwko Binance nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) pozwała Binance za niezarejestrowanie się i złamanie wielu jej wytycznych.
Ponowne umożliwienie zakupów kryptowalut w oparciu o karty Mastercard i Visa może być kolejnym sygnałem zakończenia problemów regulacyjnych Binance w Stanach Zjednoczonych. Pomimo braku dowodów na sprzeniewierzenie funduszy użytkowników, giełda została oskarżona o naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i zapłaciła jedną z największych kar w historii, wynoszącą 4,3 miliarda dolarów. W ramach zawartego porozumienia założyciel Binance, Changpeng Zhao, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.
Podczas kwietniowej rozprawy w amerykańskim Sądzie Okręgowym dla Zachodniego Okręgu Waszyngtonu Zhao, znany również jako „CZ”, został skazany na cztery miesiące więzienia za zarzuty związane z praniem pieniędzy na jego platformie kryptowalut. Został także ukarany grzywną w wysokości 50 milionów dolarów. Co ciekawe, Zhao, który już rozpoczął odsiadywanie czteromiesięcznej kary, po wyjściu na wolność planuje kontynuować swoją działalność w przestrzeni kryptowalut.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.