2023-09-08 / Tagi:
29 sierpnia Jeremy Allaire – dyrektor generalny Circle, firmy sprawującej nadzór nad USDC – ogłosił, że w ciągu tygodnia ten popularny stablecoin pojawi się w sieci Base i Optimism. Już we wtorek w obu głównych sieciach pojawiły się dwa nowe warianty tej kryptowaluty. Uruchomienie to ma na celu poprawę użyteczności USDC.
Zgodnie z komunikatem opublikowanym 29 sierpnia USDC miał być uruchomiony w blockchainie Base i Optimism w ciągu tygodnia. W efekcie już we wtorek rano w obu głównych sieciach pojawiły się dwa nowe warianty monety stablecoin USDC. Zostały one zbudowane na stosie OP, a ich premiera jest częścią wrześniowej inicjatywy Circle Stable, której celem jest promowanie przyjęcia monety stablecoin poprzez zapewnienie dodatkowych gwarancji deweloperom i inwestorom na całym świecie. Niewątpliwie wprowadzenie stablecoina do większej liczby łańcuchów bloków w tokenie natywnym, wyeliminuje potrzebę stosowania mostkowanych tokenów Ethereum.
Teraz, gdy oba łańcuchy bloków obsługują niezmostkowane monety USDC, zmostkowane stablecoiny USDC prawdopodobnie w pewnym momencie w przyszłości staną się przestarzałe. Tymczasem zespół Circle ostrzegł społeczność, aby nie wysyłała USDC.e na konta Circle, ponieważ nie są one kompatybilne, a takie postępowanie może skutkować utratą środków.
– Proszę nie próbować wysyłać zmostkowanych USDC.e w OP/Base na swoje konto Circle, ponieważ może to nie być możliwe do odzyskania i może skutkować utratą środków. Fundacja Optymizm będzie współpracować z uczestnikami ekosystemu, aby ułatwić migrację z mostkowego USDC.e do natywnego USDC – napisano w komunikacie.
Uruchomienie USDC w wersji Base i Optimism zwiększa liczbę łańcuchów bloków z natywną obsługą monety stabilnej do 11, umożliwiając programistom i firmom czerpanie korzyści z szybko rosnącego dolara cyfrowego w wielu ekosystemach. Dla porównania największy konkurent Circle – Tether, udostępnił swoją stablecoin USDT na 7 blockchainach.
Pomimo drobnych problemów spowodowanych chwilową awarią sieci Base (która trwała około dwóch godzin) start wydaje się przebiegać sprawnie i jak dotąd nie zgłoszono żadnych większych problemów. Awaria ta była pierwszą, która wystąpiła w sieci od czasu jej uruchomienia w środku lata. Na szczęście problem nie wpłynął na niczyje fundusze i wydaje się, że był to jedynie łagodny problem z infrastrukturą. Od tego czasu zastosowano poprawkę i aktywność sieciowa wróciła do normy.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.