2023-05-31 / Tagi: stablecoin
Strike, platforma płatnicza oparta na Bitcoin Lightning Network, wprowadziła obsługę największego na świecie stablecoina –Tether USDT. Dzięki integracji użytkownicy platformy będą mogli korzystać z szybkich, bezpiecznych i wydajnych płatności.
Strike, firma zajmująca się płatnościami Bitcoin, ogłosiła integrację z największym na świecie stablecoinem – Tether USDT. Ruch ten ma za zadanie sprostać kluczowym wyzwaniom utrudniającym powszechną adopcję kryptowalut, w tym tych dotyczących zmienności cyfrowych pieniędzy. W związku z tym oczekuje się, że połączenie stabilności i użyteczności USDT z rozwiązaniami płatniczymi Strike będzie służyć jako „niezawodny pomost” między światem kryptowalut a tradycyjnymi systemami finansowymi, jednocześnie minimalizując ekspozycję na wahania cen.
Niewątpliwie integracja Tether dodaje wiele ważnych funkcji do platformy Strike. Kompatybilność Lightning Network w połączeniu ze stabilnością Tether wypełni lukę między uznanymi instytucjami finansowymi a kryptowalutami, przyspieszając tym samym integrację i adopcję zasobów cyfrowych.
W poniedziałkowym oświadczeniu zespołu Tether możemy przeczytać, że użytkownicy zyskają możliwość szybkiej konwersji swoich zasobów cyfrowych na walutę fiducjarną za pośrednictwem jego stablecoina jako pośrednika, a przy okazji pokonają „wyzwania związane z płynnością, które wcześniej utrudniały adopcję”.
– Z radością ogłaszamy integrację Tether (USD₮) z Strike. To kluczowy moment dla branży kryptowalut, ponieważ oznacza rosnącą akceptację i uznanie stablecoinów jako niezawodnego i wydajnego rozwiązania do płatności cyfrowych – skomentował Paolo Ardoino, CEO Tether.
W swojej wypowiedzi podkreślił także, że obecna współpraca przyspieszy powszechne przyjęcie walut cyfrowych „pobudzając innowacje i tworząc bardziej integracyjny ekosystem finansowy dla wszystkich”.
Firma Strike w ostatnim czasie ogłosiła rozszerzenie swojej aplikacji na ponad 65 krajów z obecnej bazy w Stanach Zjednoczonych i Salwadorze, zwiększając całkowity rynek adresowalny do prawie 3 miliardów ludzi. Nowa, rozbudowana lista 47 obsługiwanych krajów obejmuje Bhutan, Brazylię, Ekwador, Gwatemalę, Honduras, Kenię, Nową Zelandię, Paragwaj i Ugandę, a także wcześniej ogłoszone rozszerzenia, takie jak Argentyna, Nigeria, Kenia i Ghana.
Platforma na początku tego roku nawiązała również współpracę z gigantem fintech firmą Fiserv. Jej zadaniem było zintegrowanie sieci błyskawicznej Bitcoin z dostawcą terminali w punktach sprzedaży Clover. Co więcej, platforma płatności cyfrowych zintegrowała się także z gigantem handlu elektronicznego Shopify. Miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Współpraca ta miała umożliwić sprzedawcom bezproblemowe akceptowanie płatności Bitcoin w dolarach amerykańskich.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.