2023-03-21 / Tagi:
Społeczność Arbitrum ostrzega przed różnymi fałszywymi zrzutami ARB. Niestety w ostatnich dniach oszuści utworzyli setki fałszywych stron phishingowych, które mają za zadanie doprowadzić do kradzieży środków użytkowników platformy.
Okazuje się, że po tym, jak protokół skalowania warstwy 2 Ethereum ogłosił w ubiegłym tygodniu, że uruchomi swój natywny token obiecując jednocześnie jego dystrybucję, oszuści zaczęli tworzyć fałszywe strony internetowe próbujące przejąć środki użytkowników Arbitrum. Z uwagi ryzyko potencjalnych oszustw społeczność projektu oraz firmy zajmujące się bezpieczeństwem blockchain wydały ostrzeżenia dla osób, które chcą otrzymać tokeny. Zaleca się im, by byli czujni i ostrożni wobec stron internetowych, które twierdzą, że udostępniają zrzuty.
W komunikacie z 19 marca, Arbitrum News DAO poinformowało, że odkąd projekt ogłosił dystrybucję zrzutów zidentyfikowano ponad 273 strony phishingowe związane z Arbitrum. Niestety oczekuje się, że przed oficjalną datą dystrybucji w czwartek liczba ta jeszcze wzrośnie.
Podobnie firma zajmująca się bezpieczeństwem kryptograficznym, Redefine, odkryła fałszywą stronę internetową podszywającą się pod stronę Arbitrum. Według zrzutów ekranu udostępnionych przez platformę, strona phishingowa prosi użytkowników o autoryzację dostępu do ich portfeli, umożliwiając tym samym przestępcom wyczyszczenie ich zgromadzonych środków.
Także CertiK, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, zidentyfikowała fałszywe konto na Twitterze o nazwie @arbitrum_launch, które obecnie promuje zrzut tokena ARB. Platforma ostrzegła użytkowników, aby trzymali się z dala od konta i nie wchodzili w interakcję z zrzutem.
Z kolei użytkownik Reddit o imieniu CryptoMaximalist opublikował wątek na platformie, ostrzegając, że „oszuści mają nadzieję wykorzystać złożoność kryptowalut, a także to, że użytkownicy są podekscytowani darmowymi pieniędzmi”. Ogłosił, że znalazł profile na Twitterze podające się za „Arbitrum”, a które zawierają linki do fałszywych stron internetowych proszących użytkowników o odebranie zrzutu. CryptoMaximalist ostrzegł innych, aby zawsze sprawdzali historię profilu użytkownika, a także inne subreddity, aby zweryfikować to, czy nie spamują linkami na platformie.
Niestety oczekuje się, że liczba oszustw związanych ze zrzutem Arbitrum wzrośnie. Z tego powodu, w najbliższych dniach użytkownicy kryptowalut powinni zachować szczególną ostrożność.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.