2023-02-28 / Tagi:
Firma Trezor przyspiesza produkcję nowych portfeli sprzętowych, produkując do nich własne chipy. Producent dzięki temu rozwiązaniu chce w szybki sposób reagować na zdarzenia wyzwalające rynkowy popyt, takie jak np. upadek giełdy FTX.
Znany producent portfeli sprzętowych, firma Trezor 27 lutego oficjalnie ogłosiła, że rozpocznie produkcję własnego kluczowego komponentu w swoim flagowym produkcie Trezor Model T. Posunięcie to ma zoptymalizować produkcję portfeli Trezora, skracając czas realizacji w cyklu dostaw z dwóch lat do zaledwie kilku miesięcy. Firma zapowiedziała, że optymalizacja ta wyeliminuje również opóźnienia w wysyłce gotowych produktów i ochroni konsumentów przed wahaniami cen związanymi z podażą i popytem na konkretne komponenty.
Warto podkreślić, że w następstwie listopadowego upadku giełdy FTX popyt na portfele Trezor wzrósł o co najmniej 300%. Wynikało to z tego, że inwestorzy chcieli jak najszybciej przenieść swoje zasoby krypto ze scentralizowanych giełd kryptograficznych.
Trezor zanim zdecydował się na produkcję własnych chipów portfelowych, był narażony na luki w dostawach ze względu różne czynniki, takie jak zakłócenia geopolityczne, niedobory siły roboczej spowodowane COVID-19 czy trudne warunki na rynku kryptowalut. Przejmując kontrolę nad dostarczaniem chipów do portfela Trezor, firma uzyskała możliwość szybkiego reagowania na wszystkie te niuanse.
– Usprawniając proces, identyfikując obszary, w których moglibyśmy przejąć kontrolę, i współpracując w nowy sposób z naszym partnerem STMicroelectronics, udało nam się maksymalnie usprawnić produkcję – powiedział dyrektor finansowy Štěpán Uherik.
Co więcej, nowy model biznesowy zapewnia także większą swobodę projektowania przyszłych produktów Trezora. Pozwala on, bowiem na to by dostawca portfeli na kryptowaluty samodzielnie tworzył komponenty do oferowanych przez siebie urządzeń.
Wiadomość odnośnie produkcji własnych chipów pojawia się rok po tym, jak Tropic Square – startup prowadzony przez firmę macierzystą Trezora, Satoshi Labs – uruchomił nowy chip open source, znany jako TROPIC01. Chip ten zapewnia generowanie kluczy kryptograficznych, szyfrowanie, podpisywanie i uwierzytelnianie użytkowników za pomocą cyfrowych metod identyfikacji. Podobno Trezor miał zostać pierwszym klientem Tropic Square dla tego produktu.
– Wybrany model biznesowy jest bardzo unikalny i może być zastosowany w wyjątkowych przypadkach. Po pierwsze, jako producent, wymagamy wysokich minimalnych wielkości zamówienia, a po drugie, klient musi posiadać specjalistyczną wiedzę na temat hermetyzacji elementów półprzewodnikowych – powiedział Tomáš Pokorný, kierownik sprzedaży STMicroelectronics.
Trezor pierwotnie ogłosił plany przejęcia kontroli nad produkcją chipów portfelowych we współpracy z Tropic Square już w maju 2020 r., podając wiele powodów takiego posunięcia, w tym kosztowną certyfikację dostawcy chipów od rządu. Według Trezora państwowe zasady certyfikacji „wykluczają niezależne firmy i inicjatywy open source z wykorzystania w obszarach zawodowych”.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.