75% posiadaczy LTC osiąga obecnie zyski 

2024-04-05 / Tagi:

75% posiadaczy LTC osiąga obecnie zyski 

Po burzliwym początku kwietnia rynek kryptowalut znalazł się w morzu czerwieni. Co ciekawe, odstający od tego trendu Litecoin wyróżniał się wśród 100 największych aktywów, wykazując zwyżkowy ruch. Czy to oznaka odrodzenia tej kryptowaluty? 

Posiadacze Litecoina osiągają zyski 

Litecoin – dawniej należący do 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej – na przestrzeni lat borykał się z poważnymi niepowodzeniami. Jednak kryptowaluta ta, znajdująca się obecnie na 19. miejscu, wykazuje oznaki odrodzenia. Według najnowszych ustaleń platformy IntoTheBlock  75% posiadaczy LTC osiąga obecnie zyski. 

Platforma analityczna stwierdziła, że wszystkie oczy są zwrócone na kluczowy poziom oporu w łańcuchu wynoszący około 150 dolarów. Historycznie rzecz biorąc, poziom ten charakteryzował się nabyciem 8,16 mln LTC znajdujących się w posiadaniu 590 000 adresów i stanowi główny punkt oporu. 

– LTC jest obecnie jednym z niewielu wybranych aktywów z pierwszej setki, które notują dziś zielone wartości, wykazując dobre wyniki od chwili uznania go za towar przez CFTC. To posunięcie doprowadziło do tego, że 75% posiadaczy dolarów LTC osiąga obecnie zyski – możemy przeczytać w komunikacie IntoTheBlock. 

Zwyżkowy trend LTC 

Poniedziałkowy zrzut sprowadził Litecoina poniżej 95 dolarów, ale późniejsze ożywienie było szybkie. Wartość tego aktywa wynosi obecnie 101 dolarów, co oznacza wzrost o prawie 15% (w ciągu ostatniego miesiąca). Dalsza analiza przeprowadzona przez platformę Santiment wykazała, że pod względem odbicia rynku Litecoin wyprzedził nawet inne altcoiny. 

Wolumen transakcji w sieci gwałtownie wzrósł, gdy cena osiągnęła szczyt pod koniec marca. Zauważono też, że uśpione portfele wielorybów LTC ponownie wprowadziły monety do obiegu. Sugeruje to, że duże odbicie cen jest „uzasadnione”. 

Litecoin towarem 

Warto dodać, że CFTC i SEC w dalszym ciągu walczą o uregulowanie rynku kryptowalut. Jednak ta pierwsza w sporze prawnym z udziałem giełdy kryptowalut KuCoin sklasyfikowała Litecoin jako towar. Posunięcie to zwolniło kryptowalutę spod nadzoru SEC, która nakłada na emitentów monet bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące papierów wartościowych. 

– KuCoin pozyskiwał i przyjmował zlecenia, akceptował własność do depozytu zabezpieczającego i obsługiwał instrument do handlu kontraktami futures, swapami oraz lewarowanymi, zabezpieczonymi lub finansowanymi transakcjami detalicznymi obejmującymi aktywa cyfrowe, które są towarami, w tym Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), i Litecoin (LTC) – wskazano w skardze. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.