Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Zapowiada się regulacja kryptowalut

2022-05-16 / Tagi:

Zapowiada się regulacja kryptowalut

Globalni regulatorzy rynku prawdopodobnie powołają wspólny organ, aby lepiej koordynować przepisy dotyczące kryptowalut – zapowiedział dyrektor naczelny Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO). Ma to nastąpić w ciągu przyszłego roku. 

Globalny organ koordynujący zasady dotyczące kryptowalut 

Najwyższe kierownictwo Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) omawiało w tym tygodniu regulacje dotyczące kryptowalut. Członkowie tej globalnej organizacji regulują ponad 95% światowych rynków papierów wartościowych w ponad 130 jurysdykcjach. 

Podkreślając potrzebę, aby globalna grupa dostosowała zasady dotyczące kryptowalut, prezes IOSCO Ashley Alder powiedział, że regulatorzy rynku globalnego prawdopodobnie powołają wspólny organ, aby lepiej koordynować przepisy dotyczące kryptowalut. Zgodnie z zapowiedziami ma to nastąpić w ciągu przyszłego roku. 

Prezes IOSCO zauważył, że podobne regulacja są już stosowane w przypadku finansowania klimatycznego, w tym jednego stworzonego przez kraje G20. 

W tej chwili nie ma czegoś takiego dla krypto… Ale myślę, że teraz jest to postrzegane jako jedno z trzech C (Covid, klimat i krypto), więc jest to bardzo, bardzo ważne – powiedział Ashley Alder. 

Zagrożenia związane z kryptowalutami 

Powołując się na boom walut cyfrowych, w tym Bitcoina, przewodniczący IOSCO podkreślił, że kryptowaluty stały się jednym z trzech kluczowych obszarów, na których koncentrują się władze. 

Zauważył, że istnieje wiele zagrożeń związanych z kryptowalutami, którymi należy się zająć, dodając, że organy regulacyjne pozostają w tyle w niektórych kluczowych obszarach ryzyka, w tym w cyberbezpieczeństwie, odporności operacyjnej i braku przejrzystości w ekosystemie kryptograficznym. 

Przyszłość rynku kryptowalut 

Jesteśmy u progu czegoś nowego, ważnego i wymagającego od nas dużo pracy – powiedział Martin Moloney, sekretarz generalny IOSC. 

Dodał także, że regulatorzy nie mogą już bezpiecznie ignorować rosnącej klasy aktywów, a przestrzeń kryptowalut weszła w nową fazę rozwoju, w której należy ją traktować poważnie jako długoterminowy rynek finansowy. 

Warto dodać, że zapowiedzi te pojawiają się, gdy inwestorzy kryptowalut odnotowują ogromne straty. Obawy o inflację i upadek stablecoina Terra spowodowały duże spadki na rynku kryptowalut. Bitcoin oscyluje na poziomie około 30 000 USD, po utracie prawie jednej czwartej swojej wartości w ciągu ostatniego tygodnia. 

Źródło: Bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.