Założyciel Waves zapowiada wprowadzenie nowego stablecoina 

2022-12-21 / Tagi:

Założyciel Waves zapowiada wprowadzenie nowego stablecoina 

Sasha Ivanov, założyciel i dyrektor generalny platformy blockchain Waves, planuje wprowadzić na rynek nowy stablecoin. Zapowiedź ma związek z trwającym kryzysem stablecoina wspieranego przez Waves – Neutrino USD (USDN). 

Nowy stablecoin 

20 grudnia Sasha Ivanov, założyciel i dyrektor generalny platformy blockchain Waves zapowiedział na Twitterze plan rozwiązania sytuacji USDN. Jest to powiązane z nowym projektem stablecoin. 

Założyciel platformy podkreślił, że żadne nowe informacje w tej kwestii nie pojawią się, dopóki nie zostanie uruchomiona uchwała w sprawie planu USDN. Ivanov obiecał również , że nowy stablecoin będzie „nieusuwalny”. 

Z doniesień medialnych wynika, że nowy stablecoin będzie „hybrydą między algorytmicznym stablecoinem” i będzie oparty na modelu zdecentralizowanej autonomicznej organizacji. 

Zostanie zaimplementowany przy użyciu podejścia natywnego dla Waves i nie może być zaimplementowany w innych sieciach – zapowiedział Sasha Ivanov. 

Neutrino USD 

Iwanow powiedział, że jednym z największych powodów krachu USDN jest to, że obecny model tego stablecoina nie jest dostosowany do aktualnych warunków rynkowych. 

– Niestety, modele oparte na zachętach nie uwzględniają zdarzeń czarnych łabędzi, działają w 99,9% warunków rynkowych, ale nie są w stanie wytrzymać bardzo dużej zmienności – tłumaczył założyciel Waves. 

Pomimo niedoskonałości USDN, Waves nie planuje wycofać aktualnego stablecoina. 

– USDN nie zostanie całkowicie wycofany, jesteśmy absolutnie zaangażowani w stabilizację USDN, a nowy stablecoin powinien faktycznie pomóc USDN w przywróceniu jego wartości – stwierdził Iwanow. 

Dyrektor generalny dodał, że nadzabezpieczenie i algorytmy adaptacyjne powinny pomóc w tworzeniu „aktywów, których nie da się usunąć”. 

Przypominamy, że Neutrino USD to algorytmiczna kryptowaluta typu stablecoin powiązana z dolarem amerykańskim i wspierana przez Waves. 

Utrata powiązania z USD 

Stablecoin USDN walczył o utrzymanie kursu 1:1, tracąc go wielokrotnie w 2022 roku. Pierwszy poważny krach zanotował już na początku kwietnia 2022 r. – wówczas jego kurs spadł do 0,8 USD. Od tego czasu kilka razy utracił już swoją wartość, a ostatni krach sprowadził USDN do zaledwie 0,53 USD. Według portalu CoinGecko jeden token USDN jest obecnie wart 0,58 USD (w chwili pisania tego tekstu). 

Co ciekawe, platforma Waves wskazała, że problemy tokena Waves mają związek z „dezinformacją” rozpowszechnianą przez niektóre scentralizowane giełdy. Fałszywe informacje pojawiały się pomimo tego, że w ekosystemie Waves nie było żadnych fundamentalnych problemów. 

– Zespół Waves szybko zareagował na bezpodstawne zarzuty i od tego czasu niektóre giełdy zaczęły cofać swoje ograniczenia – możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.