Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Token WAVES odnotował dwukrotny wzrost cen w ciągu dwóch tygodni

2022-03-10 / Tagi: token

Token WAVES odnotował dwukrotny wzrost cen w ciągu dwóch tygodni

Konflikt zbrojny między Ukrainą a Rosją trwa już dwa tygodnie. Od wybuchu wojny wśród inwestorów z niemal każdego sektora pojawiła się panika. W trend spadkowy wpadły też kryptowaluty, ale co ciekawe nie wszystkie – jedną z nich jest token WAVES. 

Waves to the moon 

Na początku warto przypomnieć, że Waves to blockchain proof-of-stake, który ma za zadanie zapewniać szybką infrastrukturę dla dAppów i smart kontraktów. Jego natywny token WAVES w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrósł o 97% -z poziomu 11,2 USD w dniu 28 lutego 2022 r. do 24,45 USD przedwczoraj. Jednak od tego momentu nastąpiła delikatna korekta, a kurs w dniu wczorajszym oscylował w okolicach 22,06 USD. 

Waves cieszył się dużą popularnością w 2017 roku, kiedy znalazł się w pierwszej dwudziestce kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Jednak po „kryptowalutowej zimie” token ten nie odzyskał dawnej świetności, a wraz ze wzrostem konkurentów, takich jak Solana, Polkadot czy Matic, zaczął tracić na znaczeniu, spadając na początku tego roku aż na 76 pozycję. Ale co ciekawe, ożywienie z ostatnich kilku tygodni sprawiło, że token znalazł się na 48. miejscu w światowym rankingu. 

Ukraińska kryptowaltuta 

Nie ma jednego powodu, który wyjaśniałby ten paraboliczny wzrost Waves. Jednak istnieje kilka czynników, które mogły mieć wpływ na kurs tokena. 

Pierwszym z nich jest oczekiwanie na aktualizację Waves 2.0, która obiecuje poprawę dostępności, szybkości i bezpieczeństwa poprzez opracowanie ulepszonej wersji Waves Consensus opartej na Practical Proof-of-Stake Sharding. 

Ponadto firma Waves ogłosiła, że ​​przeznaczy 150 milionów dolarów na rozwój aplikacji i protokołów działających na jej blockchainie. Przez długi czas ekosystem Waves nie wprowadzał znaczących zmian, dlatego fundusz mógłby pobudzić zainteresowanie siecią i promować korzystanie z natywnego tokena blockchain. 

Dodatkowo założyciel Fal, Sasza Iwanow, jest Ukraińcem. Ogromny wzrost tokena – zbieg okoliczności czy nie – został wywołany jednym z jego tweetów, w którym przypominał społeczności, że jest Ukraińcem. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Warto zaznaczyć, że w czasie wojny społeczność rynku kryptowalut zajęła silne stanowisko proukraińskie. Znane osobistości, takie jak Gavin Wood czy Vitalik Buterin, wyraziły solidarność z krajem. Ukraina skorzystała również z ponad 50 milionów darowizn w kryptowalutach, dodając do swojego portfela nowe tokeny, w tym Polkadot i Dogecoin. 

Źródło: cryptopotato.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.