Usługa Mirror – nowa funkcja Binance 

2023-01-18 / Tagi:

Usługa Mirror – nowa funkcja Binance 

16 stycznia giełda kryptowalut Binance ogłosiła uruchomienie Binance Mirror. Nowa usługa opiera się na Binance Custody i umożliwia klientom instancjonalnym inwestowanie i handel przy użyciu „zimnej” przechowalni. Rozwiązanie to ma zapewniać użytkownikom większe bezpieczeństwo. 

Nowa usługa Binance Mirror 

Wydarzenia wywołane upadkiem FTX sprawiły, że scentralizowane giełdy kryptowalut stanęły w obliczu kryzysu. Dla odmiany zimne portfele znalazły się w centrum uwagi. Czymś naturalnym jest zatem to, że właśnie teraz największa na świecie giełda kryptowalut postanowiła umożliwić graczom instytucjonalnym przechowywanie ich kryptowalut w chłodni. 

16 stycznia Binance ogłosiło wprowadzenie nowej usługi, nazwanej „Binance Mirror”. Rozwiązanie to służy do rozliczeń pozagiełdowych i umożliwia inwestorom instytucjonalnym dostęp do produktów handlowych oraz inwestycyjnych w ekosystemie giełdy. Co istotne klienci mogą to robić bez konieczności umieszczania zabezpieczenia bezpośrednio na platformie. 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, instytucje mogą zablokować określoną kwotę salda swoich aktywów w chłodni Binance Custody i odzwierciedlić ją na swoim koncie wymiany z saldem 1:1. Platforma podkreśliła, że aktywa użytkowników pozostają bezpieczne w ich wydzielonym zimnym portfelu „dopóki ich pozycja Mirror pozostaje otwarta na giełdzie, którą można rozliczyć w dowolnym momencie”. 

Handel nawet podczas niestabilnych sesji 

Firma podkreśla, że Binance Mirror zapewnia większe bezpieczeństwo traderom. Z opublikowanych informacji wynika także, że wprowadzone przez giełdę rozwiązanie zasadniczo umożliwi inwestorom kontynuowanie handlu nawet podczas niestabilnych sesji bez narażania się na masowe odpływy na giełdzie. 

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla instytucji, które również pragną głębokiej płynności oferowanej przez giełdę Binance. Binance Mirror łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Większość zeszłego roku spędziliśmy na doskonaleniu jej operacji, aby pomóc naszym klientom odblokować płynność ich aktywów przechowywanych w naszych chłodniach. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, gdzie jesteśmy dzisiaj i nie możemy się doczekać wprowadzenia naszych nadchodzących nowych funkcji, które jeszcze bardziej podniosą funkcjonalność Binance Mirror – powiedziała Athena Yu, wiceprezes Binance Custody. 

Plan działania Binance 

Głośny upadek konkurencyjnej dla platformy Binance, giełdy FTX, rozpoczął burzliwy okres na rynku kryptowalut i wpłynął na przedłużającą się krypto zimę. W konsekwencji tych wydarzeń nasiliły się obawy, co do zdolności scentralizowanych giełd do utrzymywania funduszy użytkowników. Kilka firm zdecydowało się na opublikowanie raportów potwierdzających rezerwę, aby złagodzić obawy społeczności. Jednak wiele platform ogłosiło zwolnienia, a inni wstrzymali zatrudnianie. 

Co ciekawe, dominacja rynkowa Binance wzrosła w 2022 roku. Giełda w tym roku planuje także zwiększyć zatrudnienie nawet o 30%. Platforma kierowana przez CZ uzyskała również rejestrację do działania jako instytucja finansowa do zarządzania i handlu wirtualną walutą od Szwedzkiego Urzędu Nadzoru Finansowego. W ten sposób Szwecja stała się siódmym krajem UE, w którym działa ta platforma kryptowalut. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.