Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

United24 – nowa platforma do zbierania funduszy dla Ukrainy

2022-05-12 / Tagi:

United24 – nowa platforma do zbierania funduszy dla Ukrainy

United24 – nowa platforma do zbierania funduszy, zapowiedziana niedawno przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, oprócz tradycyjnych metod płatności, obsługuje ponad 100 kryptowalut, takich jak BNB , ETH i nowo wprowadzony $APE. Inicjatywa umożliwia również darczyńcom wybór sposobu wydatkowania ich pieniędzy. 

Nowa platforma do pozyskiwania funduszy kryptograficznych 

Ukraina, która w coraz większym stopniu polega na darowiznach zagranicznych, które wspierają jej działania obronne związane z inwazją Rosji, uruchomiła zintegrowaną platformę, która usprawnia ten proces i przydziela wsparcie finansowe zgodnie z wolą darczyńcy. 

United24 - bo tak została nazwana platforma, została uruchomiona przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jest głównym miejscem zbierania darowizn na cele charytatywne na rzecz Ukrainy. Ukraiński szef państwa ogłosił w zeszłym tygodniu globalną inicjatywę, a jego administracja zwróciła uwagę, że celem jest zjednoczenie ludzi z całego świata w ich pragnieniu pomocy krajowi. 

United24 – przejrzystość wydatków 

W komunikacie prasowym podkreślono, że rolą United24 jest zwiększenie wolumenu darowizn dla Ukrainy przy jednoczesnym zapewnieniu efektywności i przejrzystości dystrybucji środków.  

Projekt pozwala wszystkim połączyć wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i niesienia realnej pomocy ukraińskim obywatelom poszkodowanym w wyniku wojny. Każdy może przekazać darowiznę jednym kliknięciem z dowolnego kraju. Indywidualni, świadomi obywatele, przedsiębiorcy i wielkie korporacje technologiczne – zaznaczył prezydent Zełenskij. 

Darczyńcy mają do dyspozycji szereg metod płatności. Należą do nich tradycyjne środki, takie jak przelew bankowy, karta kredytowa i Paypal. Natomiast członkowie społeczności kryptograficznej mogą wysyłać środki za pomocą wielu monet – od BTC i BCH , do USDT i DOGE - za pośrednictwem Whitepay, dostawcy rozwiązania w punkcie sprzedaży (POS) do płatności kryptowalutowych. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Warto podkreślić, że Ukraina otrzymała już miliony dolarów darowizn w postaci kryptowalut , a w marcu rząd ukraiński uruchomił stronę internetową o nazwie „Pomoc dla Ukrainy” dla tych, którzy chcą wysyłać cyfrowe waluty. 

Pomoc finansowa zostanie rozdzielona na trzy główne obszary: obronę i rozminowywanie, pomoc humanitarną i medyczną oraz odbudowę Ukrainy. Osoby i organizacje, które chcą przesłać pieniądze, są proszone o wybranie jednej z tych opcji, gdy tylko klikną przycisk „Przekaż darowiznę”. 

Co ważne, zebrane środki trafią na rachunki w Narodowym Banku Ukrainy przyporządkowane Ministerstwu Obrony, Ministerstwu Zdrowia i Ministerstwu Infrastruktury, które przeznaczą je na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Zgodnie z zapowiedziami, co tydzień będą składać sprawozdania z podziału darowizn. 

Z opublikowanych informacji wynika, że nadzór nad nową inicjatywą pełni wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow.  Z kolei firma doradczo-audytorska Deloitte Ukraine, będąca częścią międzynarodowej sieci Deloitte, będzie co kwartał weryfikować raporty składane przez wspomniane wyżej ministerstwa. 

Źródło: bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.