Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Rząd Ukrainy uruchomił oficjalną stronę internetową poświęconą kryptowalutowym darowiznom

2022-03-17 / Tagi:

Rząd Ukrainy uruchomił oficjalną stronę internetową poświęconą kryptowalutowym darowiznom

Ukraiński rząd uruchomił oficjalną stronę internetową darowizn w kryptowalutach. W ten sposób chce zebrać fundusze na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych i programów pomocy humanitarnej. Platforma darowizn jest efektem współpracy Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Everstake oraz giełdy kryptowalut FTX. 

Rządowa witryna darowizn kryptowalut jest już dostępna 

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy poinformowało w poniedziałek, że uruchomiło oficjalny portal „Pomoc dla Ukrainy”. Jego zadaniem jest zbieranie funduszy na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych i programów pomocy humanitarnej związanych z trwającym konfliktem zbrojnym. Z opublikowanych informacji wynika, że platforma darowizn kryptowalut współpracuje z dostawcą usług stakingu Everstake i giełdą kryptowalut FTX. 

Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy, napisał w poniedziałek na Twitterze, że ruszyła oficjalna strona internetowa, na której każdy na całym świecie może przekazywać darowizny w kryptowalutach na Ukrainę.

Kryptowaluty dla Ukrainy

Na nowej stronie internetowej poświęconej darowiznom dla Ukrainy możemy przeczytać: 

 „Aid For Ukraine współpracuje z giełdą kryptowalut FTX, która zamienia otrzymane kryptowaluty na środki fiducjarne i wysyła darowizny do Narodowego Banku Ukrainy”.  

Twórcy projektu podkreślają, że jest to pierwsza w historii instancja giełdy kryptowalut współpracującej bezpośrednio z publicznym podmiotem finansowym w celu zapewnienia kanału kryptowalutowego darowizny

Strona internetowa Aid For Ukraine zawiera listę adresów kryptograficznych, a także informacje o koncie bankowym rządu Ukrainy w celu dokonania darowizny. Darczyńcy mogą wysyłać kilka kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) i Monero (XMR) . Ukraiński rząd akceptuje również darowizny fiducjarne w USD, EUR, GBP, AUD i CAD. 

Na co zostaną wykorzystane środki? 

W chwili pisania tego tekstu witryna darowizn wskazuje, że społeczność zebrała ponad 50 milionów dolarów. 

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy wyjaśniło dalej, że zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sprzęt wojskowy, a także „informacyjne przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie” i „globalną kampanię informacyjną na temat prawdziwych wydarzeń na Ukrainie”. 

Resort zaznaczył, że środki zostaną również wykorzystane na „odzyskiwanie cyberbezpieczeństwa i infrastruktury cyfrowej, zapewniając dodatkową ochronę i migrację rejestrów oraz zakup specjalnego sprzętu technicznego i obiektów”. 

Warto przypomnieć, że na początku marca Alex Borniakow, wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy, ujawnił , że jego rząd wydał 15 milionów dolarów w podarowanej kryptowalucie na dostawy wojskowe – w tym kamizelki kuloodporne. 

Źródło: Bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.