Rząd Ukrainy uruchomił oficjalną stronę internetową poświęconą kryptowalutowym darowiznom

2022-03-17 / Tagi:

Rząd Ukrainy uruchomił oficjalną stronę internetową poświęconą kryptowalutowym darowiznom

Ukraiński rząd uruchomił oficjalną stronę internetową darowizn w kryptowalutach. W ten sposób chce zebrać fundusze na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych i programów pomocy humanitarnej. Platforma darowizn jest efektem współpracy Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Everstake oraz giełdy kryptowalut FTX. 

Rządowa witryna darowizn kryptowalut jest już dostępna 

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy poinformowało w poniedziałek, że uruchomiło oficjalny portal „Pomoc dla Ukrainy”. Jego zadaniem jest zbieranie funduszy na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych i programów pomocy humanitarnej związanych z trwającym konfliktem zbrojnym. Z opublikowanych informacji wynika, że platforma darowizn kryptowalut współpracuje z dostawcą usług stakingu Everstake i giełdą kryptowalut FTX. 

Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy, napisał w poniedziałek na Twitterze, że ruszyła oficjalna strona internetowa, na której każdy na całym świecie może przekazywać darowizny w kryptowalutach na Ukrainę.

Kryptowaluty dla Ukrainy

Na nowej stronie internetowej poświęconej darowiznom dla Ukrainy możemy przeczytać: 

 „Aid For Ukraine współpracuje z giełdą kryptowalut FTX, która zamienia otrzymane kryptowaluty na środki fiducjarne i wysyła darowizny do Narodowego Banku Ukrainy”.  

Twórcy projektu podkreślają, że jest to pierwsza w historii instancja giełdy kryptowalut współpracującej bezpośrednio z publicznym podmiotem finansowym w celu zapewnienia kanału kryptowalutowego darowizny

Strona internetowa Aid For Ukraine zawiera listę adresów kryptograficznych, a także informacje o koncie bankowym rządu Ukrainy w celu dokonania darowizny. Darczyńcy mogą wysyłać kilka kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) i Monero (XMR) . Ukraiński rząd akceptuje również darowizny fiducjarne w USD, EUR, GBP, AUD i CAD. 

Na co zostaną wykorzystane środki? 

W chwili pisania tego tekstu witryna darowizn wskazuje, że społeczność zebrała ponad 50 milionów dolarów. 

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy wyjaśniło dalej, że zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sprzęt wojskowy, a także „informacyjne przeciwdziałanie rosyjskiej propagandzie” i „globalną kampanię informacyjną na temat prawdziwych wydarzeń na Ukrainie”. 

Resort zaznaczył, że środki zostaną również wykorzystane na „odzyskiwanie cyberbezpieczeństwa i infrastruktury cyfrowej, zapewniając dodatkową ochronę i migrację rejestrów oraz zakup specjalnego sprzętu technicznego i obiektów”. 

Warto przypomnieć, że na początku marca Alex Borniakow, wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy, ujawnił , że jego rząd wydał 15 milionów dolarów w podarowanej kryptowalucie na dostawy wojskowe – w tym kamizelki kuloodporne. 

Źródło: Bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.