Układ BonanzaMine – nowy akcelerator blockchain firmy Intel 

2022-02-23 / Tagi:

Układ BonanzaMine – nowy akcelerator blockchain firmy Intel 

Kopanie kryptowalut, inwestowanie w kryptowaluty i wszystko związane z tym związane przyciąga uwagę nie tylko internetowych oszustów, ale też globalne firmy. Jedną z nich jest firma Intel, która przedstawiła właśnie własny układ ASIC o nazwie BonanzaMine. 

Szybsze kopanie kryptowalut 

Wszystko wskazuje, że kopanie kryptowalut przyciągnęło uwagę firmy Intel. Producent ma zapewnić rozwiązanie, które w opinii firmy, przyspieszy ten energochłonny i antyekologiczny proceder. “Niebiescy” opracowali, bowiem własny układ ASIC, który nosi nazwę BonanzaMine. Ogłoszono to podczas wydarzenia International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) organizowanego przez IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników). 

Układ BonanzaMine dostępny jeszcze w tym roku 

Na wspomnianym wcześniej wydarzeniu firma zaprezentowała maszynę opartą o 300 układów BonanzaMine – ma ona osiągać wydajność 40 THash/s, zużywając przy tym 3600 W energii elektrycznej. 

Nasz akcelerator blockchain zostanie dostarczony jeszcze w tym roku. Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w kontakt z klientami, którzy podzielają nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Argo Blockchain, BLOCK (wcześniej znany jako Square) i GRIID Infrastructure to nasi pierwsi klienci tego nadchodzącego produktu. Ta architektura jest zaimplementowana na maleńkim kawałku krzemu, dzięki czemu ma minimalny wpływ na podaż obecnych produktów – powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Accelerated Computing Systems and Graphics, Intel. 

Z czego składa się układ BonanzaMine? 

Z czego składa się system zaprezentowany przez Intela? Sama maszyna przypomina to, co kryptowalutowi górnicy znają bardzo dobrze. Komputer zbudowany jest z czterech płyt, jednostki sterującej Intel FPGA, czterech wentylatorów i programowalnego zasilacza. 

Warto dodać, że układ BonanzaMine ma wymiary 4,14 x 3,42 mm (14,16 mm²) i jest produkowany w 7-nanometrowym procesie. W związku z tym, że Intel nie produkuje w 7 nm, można założyć, że w tym przypadku firma korzysta z produkcji zewnętrznej – zapewne w TSMC. Jak podaje Intel, chipy te są zoptymalizowane do użytku w wydobywaniu Bitcoina, co wskazuje, że podstawowym elementem ASIC są podwójne silniki haszujące SHA256. Co ciekawe, BonanzaMine firmy Intel zademonstrował jak dotąd niezawodne działanie z częstotliwością 1,35-1,6 GHz. Co istotne, ma przy tym pobierać stosunkowo niewiele prądu jak na oferowaną wydajność. 

Źródło: itreseller.com.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.