Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Układ BonanzaMine – nowy akcelerator blockchain firmy Intel 

2022-02-23 / Tagi:

Układ BonanzaMine – nowy akcelerator blockchain firmy Intel 

Kopanie kryptowalut, inwestowanie w kryptowaluty i wszystko związane z tym związane przyciąga uwagę nie tylko internetowych oszustów, ale też globalne firmy. Jedną z nich jest firma Intel, która przedstawiła właśnie własny układ ASIC o nazwie BonanzaMine. 

Szybsze kopanie kryptowalut 

Wszystko wskazuje, że kopanie kryptowalut przyciągnęło uwagę firmy Intel. Producent ma zapewnić rozwiązanie, które w opinii firmy, przyspieszy ten energochłonny i antyekologiczny proceder. “Niebiescy” opracowali, bowiem własny układ ASIC, który nosi nazwę BonanzaMine. Ogłoszono to podczas wydarzenia International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) organizowanego przez IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników). 

Układ BonanzaMine dostępny jeszcze w tym roku 

Na wspomnianym wcześniej wydarzeniu firma zaprezentowała maszynę opartą o 300 układów BonanzaMine – ma ona osiągać wydajność 40 THash/s, zużywając przy tym 3600 W energii elektrycznej. 

Nasz akcelerator blockchain zostanie dostarczony jeszcze w tym roku. Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w kontakt z klientami, którzy podzielają nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Argo Blockchain, BLOCK (wcześniej znany jako Square) i GRIID Infrastructure to nasi pierwsi klienci tego nadchodzącego produktu. Ta architektura jest zaimplementowana na maleńkim kawałku krzemu, dzięki czemu ma minimalny wpływ na podaż obecnych produktów – powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Accelerated Computing Systems and Graphics, Intel. 

Z czego składa się układ BonanzaMine? 

Z czego składa się system zaprezentowany przez Intela? Sama maszyna przypomina to, co kryptowalutowi górnicy znają bardzo dobrze. Komputer zbudowany jest z czterech płyt, jednostki sterującej Intel FPGA, czterech wentylatorów i programowalnego zasilacza. 

Warto dodać, że układ BonanzaMine ma wymiary 4,14 x 3,42 mm (14,16 mm²) i jest produkowany w 7-nanometrowym procesie. W związku z tym, że Intel nie produkuje w 7 nm, można założyć, że w tym przypadku firma korzysta z produkcji zewnętrznej – zapewne w TSMC. Jak podaje Intel, chipy te są zoptymalizowane do użytku w wydobywaniu Bitcoina, co wskazuje, że podstawowym elementem ASIC są podwójne silniki haszujące SHA256. Co ciekawe, BonanzaMine firmy Intel zademonstrował jak dotąd niezawodne działanie z częstotliwością 1,35-1,6 GHz. Co istotne, ma przy tym pobierać stosunkowo niewiele prądu jak na oferowaną wydajność. 

Źródło: itreseller.com.pl 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.