2022-02-23 / Tagi:
Kopanie kryptowalut, inwestowanie w kryptowaluty i wszystko związane z tym związane przyciąga uwagę nie tylko internetowych oszustów, ale też globalne firmy. Jedną z nich jest firma Intel, która przedstawiła właśnie własny układ ASIC o nazwie BonanzaMine.
Wszystko wskazuje, że kopanie kryptowalut przyciągnęło uwagę firmy Intel. Producent ma zapewnić rozwiązanie, które w opinii firmy, przyspieszy ten energochłonny i antyekologiczny proceder. “Niebiescy” opracowali, bowiem własny układ ASIC, który nosi nazwę BonanzaMine. Ogłoszono to podczas wydarzenia International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) organizowanego przez IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników).
Na wspomnianym wcześniej wydarzeniu firma zaprezentowała maszynę opartą o 300 układów BonanzaMine – ma ona osiągać wydajność 40 THash/s, zużywając przy tym 3600 W energii elektrycznej.
– Nasz akcelerator blockchain zostanie dostarczony jeszcze w tym roku. Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w kontakt z klientami, którzy podzielają nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Argo Blockchain, BLOCK (wcześniej znany jako Square) i GRIID Infrastructure to nasi pierwsi klienci tego nadchodzącego produktu. Ta architektura jest zaimplementowana na maleńkim kawałku krzemu, dzięki czemu ma minimalny wpływ na podaż obecnych produktów – powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Accelerated Computing Systems and Graphics, Intel.
Z czego składa się system zaprezentowany przez Intela? Sama maszyna przypomina to, co kryptowalutowi górnicy znają bardzo dobrze. Komputer zbudowany jest z czterech płyt, jednostki sterującej Intel FPGA, czterech wentylatorów i programowalnego zasilacza.
Warto dodać, że układ BonanzaMine ma wymiary 4,14 x 3,42 mm (14,16 mm²) i jest produkowany w 7-nanometrowym procesie. W związku z tym, że Intel nie produkuje w 7 nm, można założyć, że w tym przypadku firma korzysta z produkcji zewnętrznej – zapewne w TSMC. Jak podaje Intel, chipy te są zoptymalizowane do użytku w wydobywaniu Bitcoina, co wskazuje, że podstawowym elementem ASIC są podwójne silniki haszujące SHA256. Co ciekawe, BonanzaMine firmy Intel zademonstrował jak dotąd niezawodne działanie z częstotliwością 1,35-1,6 GHz. Co istotne, ma przy tym pobierać stosunkowo niewiele prądu jak na oferowaną wydajność.
Źródło: itreseller.com.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.