Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Uber zaakceptuje kryptowaluty Bitcoin, jako opcję płatności w swojej aplikacji?

2022-02-14 / Tagi:

Uber zaakceptuje kryptowaluty Bitcoin, jako opcję płatności w swojej aplikacji?

Zgodnie z informacjami podanymi przez CEO firmy Uber Dara Khosrowshahi, klienci Ubera za jakiś czas będą mogli używać Bitcoinów do płacenia za swoje podróże. Mimo tego, że nie podano konkretnej daty wprowadzenia krypto płatności, Khosrowshahi podkreślił, że temat jest istotny dla jego firmy. 

Uber zaakceptuje płatności kryptowalutą 

Klienci Ubera w niedalekiej przyszłości będą mogli używać Bitcoinów do płacenia za swoje podróże. 

 „Czy Uber będzie akceptował kryptowaluty w przyszłości? Absolutnie, w pewnym momencie” – powiedział CEO firmy Uber Dara Khosrowshahi w wywiadzie udzielonym Bloombergowi. 

Khosrowshahi, powiedział także, że firma „cały czas prowadzi rozmowy” na temat tego, czy powinna zacząć akceptować kryptowaluty, jako formę płatności. Podkreślił też, że istnieje kilka kluczowych przeszkód, które powstrzymywały firmę przed wykorzystaniem tego rozwiązania. Jedną z nich jest to, że w tej chwili wydobywanie kryptowalut wymaga ogromnej ilości energii elektrycznej, a co za tym idzie mechanizm wymiany kryptowalut jest drogi i niekorzystny dla środowiska. 

Wykorzystanie zielonej energii do wydobywania Bitcoinów 

Jak widać, Khosrowshahi przyjął postawę zbliżoną do tej reprezentowanej przez Elona Muska, który w ubiegłym roku zawiesił możliwość płacenia za samochody Tesla z wykorzystaniem BTC. Usługa ta ma zostać przywrócona w momencie, w którym kryptowaluta będzie wykorzystywała przynajmniej 50% energii odnawialnej. 

W oparciu o słowa Dara Khosrowshahi można stwierdzić zatem, że Uber wprowadzi obsługę kryptowalut, jak tylko mechanizm wymiany stanie się mniej kosztowny i bardziej przyjazny dla środowiska. A bazując na danych organizacji Bitcoin Mining Council (BMC), które wskazują, że wykorzystanie zielonej energii do wydobywania Bitcoinów wzrosło w 2021 r. do 52,2%, prawdopodobnie nie trzeba będzie długo czekać na wprowadzenie nowej formy płatności za przejazdy Uberem. 

Ceny kryptowalut na giełdach 

Osoby, które krytycznie podchodzą do tego tupu rozwiązań wyraziły swoje zaniepokojenie zmiennością cen kryptowalut w odniesieniu do płatności cyfrową walutą. Cena Bitcoina wyniosła 42 628 USD w piątek po południu, i jest to znaczny spadek w porównaniu z rekordowym poziomem 69 000 USD w listopadzie. 

Jednak mimo to można zauważyć, że duże firmy powoli akceptują kryptowaluty, jako opcję płatności – w ostatnich latach wzrosła dynamika tej praktyki. Warto tu przypomnieć chociażby to, że Microsoft zaczął akceptować Bitcoin, jako formę płatności w swoim sklepie internetowym już w 2014 roku. 

Źródło: bithub.pl 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.